Windows 10 Ürün Aktifleştirme

ugurrrk

Decapat
Merhaba. Gittigidiyor'dan 50 TL'ye Key satın aldım ama girdiğimde başkası tarafından kullanılıyor yazdı başta. Sonra adam benden slui.exe 4 yazıp gördüğüm yükleme kimliğini kendisine atmamı istedi. Sonrasında onay kimliği gönderdi bana ve Windows aktifleşti. Ama beni bir korku sardı şu an. Adama attığım yükleme kimliği önemli bir şey miydi? Herhangi bir şey olur mu güvenlik açısından falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ekran ise sıkıntı olacağını sanmıyorum.

1593002410532.png

Hocam satıcı size yeni bir kod mu yolladı? Büyük ihtimalle bir mak Key satın aldınız. Bazı mak Key'ler geçerli olmayabilir.
OEM Lisans Nedir? Retail - OEM - MAK Lisans Türleri | Başka Bir Kod

Burada Key'lerin açıklaması var.
evet hocam yolladı ve şuan etkinleşti windows . Ama şöyle bir sıkıntı var windows 10 home yüklemiştim ben keyi girdikten sonra w10 enterprise oldu bilgisayar. Merak ettiğim konu bu verdiğim kimlik herhangi bir şekilde laptopumla ilişkili bazı bilgileri paylaşıyor mu ? içindeki dosyalar mesajlara falan erişme hakkı veriyor mu ? güvenlik açısından endişelendim

Adam elindeki 1 keyi 1 den fazla kişiye veriyor sizin yapabileceğin bir yöntem olan telefonla etkinleştirme işlemi yapıyor. Bu lisansı pahalıya almışsınız bunu 10-20 tl arası satıyor. Format atarsanız tekrar telefonla etkinleştirme isteyebilir.

Evet hocam yolladı ve şu an etkinleşti Windows. Ama şöyle bir sıkıntı var Windows 10 Home yüklemiştim ben Key'i girdikten sonra Windows 10 Enterprise oldu bilgisayar. Merak ettiğim konu bu verdiğim kimlik herhangi bir şekilde laptopumla ilişkili bazı bilgileri paylaşıyor mu? İçindeki dosyalar mesajlara falan erişme hakkı veriyor mu? Güvenlik açısından endişelendim.

Bunun cevabını veremem fakat büyük ihtimalle dediğim gibi bir mak Key satın aldınız. Satıcı size bilgilere göre başka bir Key gönderdi. Windows aktif ise sorun olmamış kod geçerli.

Yanlış kişiden yanlış bir Key almışsınız. Normalde o tür OEM Key'ler 10TL civarı şu aralar ve sadece Key'i girerek işiniz halloluyor. Bilgisayarınızı değiştirdiğinizde Mac ID'niz değişeceği için aynı Key'i kullanmak için yeniden kayıtlama yaptırmanız gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı