Windows 10 ürün anahtarı bulma

Bartu Saygun

Kilopat
Daha fazla  
Sözlerime başlamadan önce bilgisayarımın modelini söylemek istiyorum Asus N56VZ model bir dizüstü bilgisayarım bulunmaktadır. Daha önce Windows 8 kullanmıştım rezerve yapıp Windows 10 yükseltmiştim. Daha öncesinde Windows 8 kurulumu yaparken ürün anahtarım BIOS içine gizlenmişti çeşitli programlar sayesinde Windows 8 ürün anahtarımı bulmuştum. Aynı programları kullanarak sanırsam Windows 10 ürün anahtarımı bulduğumu sanıyorum. Bu ürün anahtarımla Windows 10 yükseltme yapmak yerine Windows 10 sıfırdan kurulum yapabilir miyim?

Yeni Windows 10 yapısı ile birlikte eski anahtarları kullanarak kurulum yapabiliyoruz. Elindeki Windows 8 anahtarı ile Windows 10 kurabilirsin.

Ek olarak eğer Windows 10 sisteminizi bir kere etkinleştirirseniz ,ki öyle yapmışsınız, bir daha ürün anahtarına ihtiyacınız kalmıyor. USB'den temiz kurulum yaparken ürün anahtarı sorduğunda adımı atla seçeneğini seçip kurulum yapmanız yeterli. Ayrıca aynı yöntemle buldunuz ürün anahtarı herkeste aynı olan ürün anahtarı olacaktır. O nedenle o anahtarın bir anlamı yok. Her ihtimale karşı Windows 8 ürün anahtarınızı bir yere not edin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı