Windows 10 Ürün Anahtarı Bulma

Sektoid

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Windows 10 temiz kurulum yaptım gecen gün fakat Ürün Anahtarını almamıştım Windows 8.1 Pro'dan geçtim. Orijinal Windows idi fakat urun anahtarım olmadığı için etkinleştiremiyorum herhangi bir çözümü var midir bu isin?

Windows 10'a daha önce yükseltme yoluyla geçiş yaptıysanız komut satırına internete bağlıyken slmgr.vbs /ato yazıp çalıştırın.

Windows 8.1 ürün anahtarınızı biliyorsanız Windows 10 1511 sürüm 10586 yapısına güncelleme ile geçiş yaptıktan sonra ayarlar güncelleştirme kısmından etkinleştirme bölümünden ürün anahtarınızı girip sistemi etkinleştirebilirsiniz ve ya komut satırına slmgr.vbs /ipk yazıp boşluk bırakıp ürün anahtarınızı girip sistemi etkinleştirebilirsiniz.

Windows 8.1 ürün anahtarınızı bilmiyorsanız Windows 8.1 Pro'yu kurulum anahtarı ile (GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9) tekrar kurun. Büyük ihtimal donanım kimliğiniz üzerinden sistem etkinleşecektir. Windows 8.1 içinden yükseltme yoluyla Windows 10'a geçiş yapın. Windows 10'u temiz kurulum yaptığınız iso dosyası sürümünüzle uyuşuyorsa içini sıkıştırma programı ile açıp setup.exe çalıştırıp yükseltme işlemini başlatın. Iso dosyası yoksa USB'de duruyorsa oradan da setup.exe çalıştırabilirsiniz. Kurulum sizden ürün anahtarı istemezse doğru kurulumu indirmişsiniz demektir. Ayrıca Windows 8.1'i Windows 10 kurduğunuz yere kurmanıza gerek yok. Diskin başka bölümüne kurup Windows 10'a yükseltip etkinleştirirseniz otomatik olarak şu anda kullandığınız Windows 10 da etkinleşecek.

Windows 8.1 kurduğunuzda sistem etkinleşmezse bilgisayarı aldığınız yerle iletişime geçin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı