Windows 10 Ürün Anahtarı İle XP Etkinleştirme

MuğlaFethiye

Hectopat
Merhaba benim Samsung n150 dizüstü bilgisayarım var, içinde orijinal Windows 10 var ve daha önce orijinal Windows 7'den 10'a yükseltilmiş. Ben bu dizüstü bilgisayara Windows XP kurmak istiyorum, dizüstü bilgisayarın arkasında lisans anahtarı yazıyor. Windows XP kurup ürün anahtarı yerine dizüstü bilgisayarın arkasındaki lisans kodunu girsem kurduğum Windows XP orijinal olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon? Az önce XP'ye dönmek istediğinizi mi söylediniz? O tarihe karışmış ıssız adaya? Bi'şeyinizi mi unuttunuz ne? Sizi oraya sürükleyen nedir çok merak ettin açıkçası.

Güvenliği, koruması, güncellemesi, desteği olmayan bir sisteme kim dönmek isteyebilir ki? Çok şaşırdım.

Hayır aktif olmayacaktır. Ayrıca xp'nin desteği kesildi microsoft tarafından. Kurmak istesen bile bilgisayar üreticin zamanında driver çıkarmadıysa kuramazsın.

Windows 10 kalmanı tavsiye ederim,:melek: Windows XP Microsoft tarafından desteği çekildi.(Güvenliği, Güncellemesi, Desteği olmayan bir sistem geçmenin bir anlamı yok.)
Eğer mazilerini canladırmak istiyorsan sanal bir makine kurabilirsin Virtual Box'la :)

Merhaba, neden XP kurmak istediğinizi bilmememle birlikte herhangi bir amaç olsun, bunun akıllıca bir fikir olmadığından da eminim. Dilerseniz görünüm olarak XP gibi kullanabilirsiniz. Zira XP kurarsanız en önemlisi sisteminizin birçok güvenlik sorunuyla karşılaşacağı gibi, Technopat'ın XP'ye destek vermeme hakkını saklı tuttuğunu da belirtmiş olayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı