Çözüldü Windows 10 Update "0x80070424" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhaba sosyal. Size dünden beri Update yapmaya çalışırken aldığım hatayı soruyorum. Yazmak yerine daha özetleyici bir resim atayım.

Ekran Alıntısı.PNG

Windows 10'um orijinal. İnternetten bayağı araştırdım, hatta yabancı kaynaklardan çözümleri denedim ama halen çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk iş olarak sorun gidericiyi çalıştırın:

Sorun devam ederse de sfc /scannow çalıştırın.

Bu aracı da deneyebilirsiniz:

Normalde buraya bilgisayarınız tarayın v.s gibi şeylerin çıkması lazım değil mi ?
Defender kapalı, açmanız gerek.
Yazdığım çözümü bir deneyin, muhtemelen olacaktır.
Bu yükleyiciyle iki kere kere denedim bütün yükleme sürecini yapıyor güncelleme yüzdesi doluyor bilgisayarınız yeniden başlatılacak diyor yeniden başlatılırken mavi ekran veriyor monitörü ortadan ikiye yaracam artık. Birde sonunda 0xC1900101 - 0x20017 böyle bir hata kodu veriyor, Altında da " Yükleme SAFE_OS aşamasında BOOT işlemi sırasında bir hatayla başarısız oldu" yazıyor.

Bu yükleyiciyle iki kere kere denedim bütün yükleme sürecini yapıyor güncelleme yüzdesi doluyor bilgisayarınız yeniden başlatılacak diyor yeniden başlatılırken mavi ekran veriyor monitörü ortadan ikiye yaracam artık. Birde sonunda 0xC1900101 - 0x20017 böyle bir hata kodu veriyor, Altında da " Yükleme SAFE_OS aşamasında BOOT işlemi sırasında bir hatayla başarısız oldu" yazıyor.

Bu makaleyi bir inceler misiniz?

Burada yazdığı üzere Windows'un orijinal olmamasından kaynaklı olabilirmiş. En sağlıklı yöntem olarak bilgisayara format atmayı düşünebilirsiniz. Tüm verilerinizi depo diskine attıktan sonra format sırasında C diskine kurulum yapın.

Cevap için teşekkürler, bilgisayar yönetimi kısmında hizmetler başlığı altındaki seçenekler Windows Update yok; Windows Update Medic Service var, Windows Time var ama Update yok.

Burada yazdığı üzere Windows'un orijinal olmamasından kaynaklı olabilirmiş. En sağlıklı yöntem olarak bilgisayara format atmayı düşünebilirsiniz. Tüm verilerinizi depo diskine attıktan sonra format sırasında C diskine kurulum yapın.

Özür dileyerek tekrar yazıyorum, benim adece bir tane HDD diskim var ona usb ile format atarsam içindekileri silmek zorunda değil değil mi? Benim sistemim C klasöründe kurulu harici belgelerim D klasöründe bunları koruyabilirim değil mi?

Çok teşekkür ederim uefi usb ile format attım artık mavi ekran yok windows güncelleme hatası yok artık biraz uğraştırdı ama...Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar Windows 10 Pro X64 21H1 versiyon masaüstü PC kullanmaktayım. Bilgisayarımda yukarıdaki Update hatası oluştu.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekran Görüntüsü (6).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı