Windows 10 Update almıyor 0x80096004 hata kodu

Rüzgarpsikopat

Femtopat
Merhaba. Arkadaşımın Windows 10'u var. FreeDOS olduğu için ve kaçak Windows olacağı için amcası Windows Update'yi kapatmış. Çünkü açık kalırsa bir süre sonra hep para soracağı için yeğeninin rahatsız olacağını düşünmüş. Şimdide Valorant gibi oyunları sürümü eski kaldığı için indiremiyor. İnternetteki her şeyi denedik neredeyse. All update.batı denedik Windows Update fixer ı denedik. Sfc/scannow falan onları da yazdık CMD'ye falan her şeyi denedik fakat yine olmadı. En sonunda dedim OEM key alayım arkadaşıma belki düzelir diye düşündüm. Fakat öylede olmadı. Denediğimiz her şeyi onayladıktan sonra bir daha denedik fakat olmuyor. Hizmetlerde de açık gözüküyor. Fakat bir türlü güncellenmiyor. Hata kodu 0x80096004.

Merhaba. Arkadaşımın Windows 10'u var. FreeDOS olduğu için ve kaçak Windows olacağı için amcası Windows Update'yi kapatmış. Çünkü açık kalırsa bir süre sonra hep para soracağı için yeğeninin rahatsız olacağını düşünmüş. Şimdide Valorant gibi oyunları sürümü eski kaldığı için indiremiyor. İnternetteki her şeyi denedik neredeyse. All update.batı denedik Windows Update fixer ı denedik. Sfc/scannow falan onları da yazdık CMD'ye falan her şeyi denedik fakat yine olmadı. En sonunda dedim OEM key alayım arkadaşıma belki düzelir diye düşündüm. Fakat öylede olmadı. Denediğimiz her şeyi onayladıktan sonra bir daha denedik fakat olmuyor. Hizmetlerde de açık gözüküyor. Fakat bir türlü güncellenmiyor. Hata kodu 0x80096004.
Sanki hiç uğraşmayıp bir format çaksanız her şey rayına oturacak gibi ustam.

Haklısınız. Fakat bunun hiç formatsız çözümü yok mudur hocam?
Hocam net bilgim olmamakla beraber belli ki işletim sisteminin ayarlarıyla oynanmış bence en mantıklısı temiz bir kurulum. Uğraşmak istemezseniz tabi ki orası ayrı belki sana yardımcı olacak birisi konuya dahil olur. Baktın işin içinden çıkılmıyor çak temiz bir format daha fazla kafan ağrımasın.

Hocam net bilgim olmamakla beraber belli ki işletim sisteminin ayarlarıyla oynanmış bence en mantıklısı temiz bir kurulum. Uğraşmak istemezseniz tabii ki orası ayrı belki sana yardımcı olacak birisi konuya dahil olur. Baktın işin içinden çıkılmıyor çak temiz bir format daha fazla kafan ağrımasın.

Bencede amcası garip şeyler yaptı fakat her ne yaptıysa düzelmiyor. Arkadaşım formata pek iyi gözle bakmıyor. Yine de tavsiyeniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı