Windows 10 Update "Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" Hatası

İlk olarak Windows Update ön belleğini temizleyin.
Windows 10 Güncelleme Geçmişi Nasıl Temizlenir? - Technopat Sosyal

Bu sorunu daha önce yaşamıştım. Bir uygulamanın kayıt defterini bozmasından kaynaklanıyor. Büyük ihtimalle Windows update kayıt ayarlarında Windows dışında dayatılan bir ayar var.
Mesela ben bir yazılım ile Windows geri bildirim almasını engelliyorum. Bu yazılımın engelleme ayarını açtığımda geri bildirim sayfasında aynı uyarıyı alıyorum.
Screenshot_1.png
Kod:
Windows+R tuşu ile çalıştırı aç.
Çalıştır arama kutusuna regedit komutunu yaz.
Kayıt defterinde şu hedefe git.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate
Sonrasında bu kayıt defteri altında bulunan tüm girdilerin ekran görüntüsünü çek. Ekran görüntülerini buradan paylaş. Ben kendi kayıt defterim ile karşılaştırma yapacağım. Eğer gözüme farklı bir anahtar gelirse bildiririm. Kesin çözebilirim diyemiyorum. Ama bu sorunu yaşadığımda farklı bir kayıt defteri girdisini silince bu sorunu çözmüştüm.
Ayriyeten windows ayarlarına etki eden bir yazılım varsa onda ayarları geriye almak, sistem geri yükleme ya da yeni kullanıcı hesabı oluşturma da bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Ekran görüntüsü çekmek için Lightshot yazılımını kullanabilirsin. Pratik bir şekilde ekran görüntüsü almanı sağlar. Ekran görüntülerini varsayılan olarak Belgelerin içindeki Lightshot klasörüne atar.
Lightshot — ekran alıntısı aracı Mac & Win için

İlk olarak Windows Update ön belleğini temizleyin.
Windows 10 Güncelleme Geçmişi Nasıl Temizlenir? - Technopat Sosyal

Bu sorunu daha önce yaşamıştım. Bir uygulamanın kayıt defterini bozmasından kaynaklanıyor. Büyük ihtimalle Windows update kayıt ayarlarında Windows dışında dayatılan bir ayar var.
Mesela ben bir yazılım ile Windows geri bildirim almasını engelliyorum. Bu yazılımın engelleme ayarını açtığımda geri bildirim sayfasında aynı uyarıyı alıyorum.
Kod:
Windows+R tuşu ile çalıştırı aç.
Çalıştır arama kutusuna regedit komutunu yaz.
Kayıt defterinde şu hedefe git.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate
Sonrasında bu kayıt defteri altında bulunan tüm girdilerin ekran görüntüsünü çek. Ekran görüntülerini buradan paylaş. Ben kendi kayıt defterim ile karşılaştırma yapacağım. Eğer gözüme farklı bir anahtar gelirse bildiririm. Kesin çözebilirim diyemiyorum. Ama bu sorunu yaşadığımda farklı bir kayıt defteri girdisini silince bu sorunu çözmüştüm.
Ayriyeten windows ayarlarına etki eden bir yazılım varsa onda ayarları geriye almak, sistem geri yükleme ya da yeni kullanıcı hesabı oluşturma da bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Ekran görüntüsü çekmek için Lightshot yazılımını kullanabilirsin. Pratik bir şekilde ekran görüntüsü almanı sağlar. Ekran görüntülerini varsayılan olarak Belgelerin içindeki Lightshot klasörüne atar.
Lightshot — ekran alıntısı aracı Mac & Win için
Yanıtınız için teşekkür ederim.Kusura bakmayın geç cevap verdiyim için.
Ekran Alıntısı.PNG

Windows update altında bulunan tüm sekmelerin ekran görüntüsünü çekip atın. Diğerlerini de kontrol etmem lazım.

Bilgisayar yapılandırması / yönetim şablonları / Windows bileşenleri / Windows güncelleme'ye gidin. 3. sağdaki bölmede, otomatik güncelleştirmeyi yapılandır öğesine çift tıklayın ve ilkeyi yapılandırılmamış olarak ayarlayın. Benim bu şekilde düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı