Windows 10 Update Sonrası Ses Gelmiyor

Ayemmaus

Decapat
Dün gece Windows 10'u son sürüme güncelledim. Simgelerden ''Ses Karıştırıcısı'' açtığımda ön paneldeki kulaklığımın jakını çıkarılmış gösteriyor ve ses gelmiyor. Jakı çıkarıp taktığımda düzeliyor ama hiçbir programın sesini azaltamaz veya kapatamaz oldum.
Realtek HD Audio Yöneticisi Sürüm 6.0.1.8382

Kaldır ve tekrar kur olmadı version değiştir. Bu sorunu yaşadım fakat kendiliğinden PC'yi restart yapa yapa düzelmişti. İlginç.
Microsoft Update Kataloğu'ndan birkaç tane versiyonu denedim aynı sorun var. Maalesef hala çözemedim. Realtek'in kendi sitesinden indirmek istemiyorum çünkü 2017 tarihli bir sürümü var ve yanlış hatırlamıyorsam o da sıkıntılıydı.

Dediğim gibi pc'yi açıyordum ses simgesi üzerinde çarpı vardı. Kendi kendine düzeldi.
Aynı soruna sahip değiliz. Bende ses geliyor aslında. Mesela bir oyundan veya programdan gelen sesi kısmak ses simgesine sağ tıkladığım anda kulaklık görünmüyor. Mikrofon duruyor. Digital Output diye bir cihaza geçiyor varsayılan aygıt. Yeni güncelleme bekleyeceğim gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı