Windows 10 Update'in başlangıç türü değişmiyor

Şimdi hepten bozuldu :D evet gpeditten otomatik güncelleştirmeyi kapatmıştım.

Windows Update Hizmetlerdeki Başlangıç Türü Değiştirilemiyor - Technopat Sosyal
şurdaki adımları denedim cevabınıda oraya attım servis silindi geri gelmiyor şimdide garip

Gpedit üzerinden kapatmana gerek yoktu aslında direkt hizmetlerden duruyor. Eski Win 10 sürümler de Gpedit üzerinden kapatmak gerekiyordu da, ama sen kaç işlem uyguladın bunu da bilmiyorum. Benim hatırladığım bir ayar kapatmak gerekiyordu sadece. Sen sanırım otomatik sürücü güncellemeleri kapat gibi başka şeyleri de karıştırdın.

Gpedit üzerinden kapatmana gerek yoktu aslında direkt hizmetlerden duruyor. Eski Win 10 sürümler de gpedit üzerinden kapatmak gerekiyordu da, ama sen kaç işlem uyguladın bunu da bilmiyorum. Benim hatırladığım bir ayar kapatmak gerekiyordu sadece. Sen sanırım otomatik sürücü güncellemeleri kapat gibi başka şeyleri de karıştırdın.

Sorun çözüldü birkaç işlem yaptım ama hangi işlem çözdü bilmiyorum şu an değiştirebiliyorum hizmetlerden ayarı.
Sorun çözüldü birkaç işlem yaptım ama hangi işlem çözdü bilmiyorum şu an değiştirebiliyorum hizmetlerden ayarı.

Şu an elle olarak gözüküyor güncellemeri otomatik yüklememesi için ne yapmam gerekiyor istediğim şu ben denetlediğim zaman yüklesin onun dışında ne denetlesin ne de otomatik yüklesin.

Şu an elle olarak gözüküyor güncellemeri otomatik yüklememesi için ne yapmam gerekiyor istediğim şu ben denetlediğim zaman yüklesin onun dışında ne denetlesin ne de otomatik yüklesin.

Yaptığım işlemlerden biri bu resimdeki koddu.
İkinci işlemimde.
Bu rar dosyasindaki regedit dosyasını açmak oldu bu ikisinden biri sorunumu çözdü :)

Windows güncellemelerini sen istediğin zaman denetleyip güncellemek istiyorsan direkt kapalı durumdayken, güncellemek istediğin zaman bu işlemi normal'e alıp "güncellemeleri kontrol et" dedikten sonra yüklemek. Ya da şu yöntemi yapabilirsin. Güncellemeleri kontrol etmeden önce paylaştığım dosyayı çalıştır, oradan gizlemek, yani yüklemek istemediğin güncellemeyi "hide" yapıp yoluna devam edebilirsin.

Windows güncellemelerini sen istediğin zaman denetleyip güncellemek istiyorsan direkt kapalı durumdayken, güncellemek istediğin zaman bu işlemi normal'e alıp "güncellemeleri kontrol et" dedikten sonra yüklemek. Ya da şu yöntemi yapabilirsin. Güncellemeleri kontrol etmeden önce paylaştığım dosyayı çalıştır, oradan gizlemek, yani yüklemek istemediğin güncellemeyi "hide" yapıp yoluna devam edebilirsin.

Burdaki işlemi yapmıştım aslında ama nedense olmadı
1601063523778.png

Zaten bildiğim kadarı ile default olarak üst kısmında ki "yapılandırılmadı" seçeneği tik olması gerekirdi.

Bu seçenek otomatik denetlememesi içindi ama işe yaramadığı için yapılandırılmadıyı seçtim.
1601063986801.png

1601064015100.png

İlk resimde bazı hizmetlere yine müdahale sağlayamıyorum bu normal mi ikinci resimde ise her hizmetler açıkken kapatmaya çalışsam böyle hata veriyor sonra kapatabiliyorum hizmetler kısmım bozuk galiba benim :D.

Son düzenleme:
Bu seçenek otomatik denetlememesi içindi ama işe yaramadığı için yapılandırılmadıyı seçtim.
Eki Görüntüle 681183

Eki Görüntüle 681184

İlk resimde bazı hizmetlere yine müdahale sağlayamıyorum bu normal mi ikinci resimde ise her hizmetler açıkken kapatmaya çalışsam böyle hata veriyor sonra kapatabiliyorum hizmetler kısmım bozuk galiba benim :D.

Kardeş çak formatı, bunu hak etti bu Windows xD

Yeni konular

Geri
Yukarı