Çözüldü Windows 10 "USB device over current status detected" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KITT

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Nordrhein-Westfalen
Tüm USB girişlerine bağlı olan kabloları (anakartın en altına takılan 5V data+ data- GND kabloları dahil) çıkardım ve sorunun gittiğini gördüm. Hangi USB sorunlu diye mouse, klavye vs. onları takıp tekrar açtım ve sorun olmadı yani "USB device over current status detected" uyarısı vermedi. Sonra sorunun anakartın altındaki 5V data+ data- GND kablosunu çıkarınca geçtiğini gördüm. Ardından o kabloyu diğer anakartın altındaki 2 farklı girişlere takarak denedim ve aynı sorunu aldım. Bu kablonun önemi nedir? Bunu takmadan açsam bilgisayarı ne olur? Jumper yok, ve anakart eski.
Windows 7 bilgisayarımdaydı sorun yazmayı unutmuşum. Bu 5V data+ data- GND kablolarını 3 USB portundan hangisine takarsam takayım açılmıyordu, o uyarıyı veriyordu ve 15 saniye sonra kapanıyordu. Bu kablolar da sanırım kasanın ön tarafındaki USB girişlerinin çalışması için bir kabloydu ve ben de bunu takmadan kullanıyorum bilgisayarı, sorunum çözüldü. Büyük ihtimalle kasanın ön tarafındaki o USB girişlerinden birinin ucu falan sıkıntılıydı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı