Çözüldü Windows 10 USB girişini kullanınca ekranın negatif olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

akbasel

Centipat
Merhaba, 10 gün önce MSI GF63 almıştım ve her zaman kullandığım harddisk ile bilgisayarı kullandım diskte yeteri kadar yer olmadığı için, aynı zamanda eski mouse'umu kullandım. Bilgisayar USB girişini kullanırken 1-2 saniyeliğine negatif ekrana dönüyor düzeliyor.

Klavyede bazı tuşlara basınca da veya 2-3 program açtığımda birinden diğerine geçerken de aynı problemi yaşıyorum. Yeni olduğu için iade değişim talebi oluşturup yetkili servise verdim sabah.

Fakat bugün aynı problemi eski ASUS bilgisayarımda da yaşamaya başladım. Programlar arası geçerken veya USB girişini kullandığımda ekran negatife dönüyor.

Virüs olabilir diye düşündüm Avast, Norton, Gridinsoft, Malwarebyte ile tarattım bilgisayarı temizledim. Durum değişmedi. İkisinde ortak kullandığım şeyler mouse ve harddisk. Böyle bir durumla karşılaşan olduysa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Negatif ekran nasıl bir şey?
İlk defa böyle bir problem duyuyorum fotoğrafı var mı?
Fotoğraf yüklemeye çalıştım ama kabul etmedi internetten sanırım. Renkler negatifine dönüyor 1-2 saniyeliğine. Beyaz kısımlar siyah oluyor diğerleri de aynı şekilde değişiyor
Taktığınız cihaz kısa devre veya akım çekiyor olabilir.
Bu mouse ve harddiski eski bilgisayarımda 2 yıldır kullanıyorum. Yeni aldığım bilgisayarı bozması aynı gün eski bilgisayarımı da bozması garip tesadüf. Cihazların hiçbirini takmadığım zamanlarda da yaşıyorum bu problemi. Bazen klavyedeki tuşlara basınca bazen programlar arası geçişte

Son düzenleme:
Fotoğraf yüklemeye çalıştım ama kabul etmedi internetten sanırım. Renkler negatifine dönüyor 1-2 saniyeliğine. Beyaz kısımlar siyah oluyor diğerleri de aynı şekilde değişiyor

Bu mouse ve harddiski eski bilgisayarımda 2 yıldır kullanıyorum. Yeni aldığım bilgisayarı bozması aynı gün eski bilgisayarımı da bozması garip tesadüf. Cihazların hiçbirini takmadığım zamanlarda da yaşıyorum bu problemi. Bazen klavyedeki tuşlara basınca bazen programlar arası geçişte
Güvenli mod a geçiş yapıp aynı şekilde test eder misiniz?

Bu şekilde oluyor

Dosya Ekleri

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 139
HDD'yi geçtim, farklı bir fare ile deneme şansın var mı?
Eğer farklı bir fare ile de aynı problemi çıkarıyorsa harici HDD kaynaklı olabilir.

HDD'yi geçtim, farklı bir fare ile deneme şansın var mı?
Eğer farklı bir fare ile de aynı problemi çıkarıyorsa harici HDD kaynaklı olabilir.
Farklı bir mousela denedim. Aynı problem oluyor. iPhone'umu bağladığımda da oluyor. Başkasının bilgisayarına mouse'umu taktığımdaysa onlar bu problemi yaşamıyor

Tekrardan anlatıyorum;
  • Problemi iki farklı bilgisayarda yaşadın
  • İkisininde ortak olarak fare ve harici HDD kullandın
  • İkisinde de problem ortak
Peki farklı bir konumda(ev veya iş yeri) denedin mi?

Güvenli mod a geçiş yapıp aynı şekilde test eder misiniz?
Denedim bunu da, yine negatif ekran veriyor.
Tekrardan anlatıyorum;
  • Problemi iki farklı bilgisayarda yaşadın
  • İkisininde ortak olarak fare ve harici HDD kullandın
  • İkisinde de problem ortak
Peki farklı bir konumda(ev veya iş yeri) denedin mi?
Farklı bir konumda derken ne demek istediniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı