Windows 10 USB ile format atma

BATABEK

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Hocabey
Arkadaşlar merhaba. Format atmak için USB‘ye Rufus ile yazdırdım. Şu anda USB'nin içinde birkaç dosya var. Ben bu setupu USB de açıp yüklemeli miyim? Yoksa sadece Rufus ile dosyaları yazdırmam mı yeterli oluyor? Daha önce yapmıştım ama zaman geçince unutmuşum. Yardımınız için teşekkür ederim.

Rufus ile yazdırdıktan sonra dosyalara başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Önce USB belleği takın. Ardından BIOS'a girip bilgisayarı USB üzerinden başlatırsanız kurulum ekranı gelecektir.

USB bellekten boot: F11 kısmından sonrasını izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulumdan sonra USB belleği varsayılanlara alıp biçimlendirebilirsiniz.

Rufus ile yazdırdıktan sonra dosyalara başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Önce USB belleği takın. Ardından BIOS'a girip bilgisayarı USB üzerinden başlatırsanız kurulum ekranı gelecektir.

USB bellekten boot: F11 kısmından sonrasını izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulumdan sonra USB belleği varsayılanlara alıp biçimlendirebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Aradığım cevap buydu. Kafam karışmıştı biraz :)

Windows 10 Home vs Pro sizce hangisini yüklemeliyim? Oyun oynuyorum başka bir şey yaptığım yok Pro'nun bir artısı var mı?

Pro sürümü genellikle iş için kullanılıyor. Ben hesap açmak vs. ile uğraşmamak için Pro sürümünü kullanıyorum.

Oyun oynuyorsanız, normal bir ev kullanıcısıysanız Home kurup geçebilirsiniz. Hatta Türkçe'den başka dil kullanmıyorsanız Home Single Language kurabilirsiniz. Home kuracaksanız ve hesap açmak istemiyorsanız kurulumu interneti keserek yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı