Windows 10 USB'si Boot edilmiyor

DorukYıldırım

Zeptopat
Daha fazla  
Selamlar, yeni bir NVMe SSD aldım ve Windows'u bu SSD'ye kurmak istiyorum. Fakat kurulum USB'sinden Boot ettiğimde karşıma böyle glitchlenmiş bir ekran geliyor. İlginç kısım ise kutulu Windows'un (Microsoft tarafından satılan içinden özel USB çıkan, normalinden 2 kat fiyata satılan bir kutu) içinden çıkan USB'yi taktığımda sistem Boot ediyor. Tüm Technopat rehberlerini takip ettim fakat çözüm olmadı. Fikri olan belirtebilirse çok sevinirim, saygılar.

Bahsettiğiniz glitchli ekran USB'yi GPT olarak yazdırıp BIOS'u Legacy olarak kullandığınızda meydana gelir. USB belleği GPT olarak yazdırdıktan sonra BIOS'tan "UEFI Support" ya da benzeri bir seçeneğin açık olduğundan emin olunuz.

Bahsettiğiniz glitchli ekran USB'yi GPT olarak yazdırıp BIOS'u Legacy olarak kullandığınızda meydana gelir. USB belleği GPT olarak yazdırdıktan sonra BIOS'tan "UEFI Support" ya da benzeri bir seçeneğin açık olduğundan emin olunuz.
Veya CSM OS seçeneğinin kapalı olduğuna. Aynı sorun başıma geldiğinde meğer boot mode CSM seçeneğinde kalmış.

Geri
Yukarı