Windows 10 USB'si boot edilmiyor

Mr. Shankly

Decapat
Daha fazla  
Anakart
ASUS M5A78L-M LX3
İşlemci
AMD FX-4100
Elimde M5A78L-M LX3 anakartlı, AMD FX-4100 işlemcili bir sistem var. Bilgisayarda 32 Bit Windows 7 kurulu.
Formatlamak için USB hazırladım ama BIOS'tan sıra seçerek veya boot Menu'den USB'yi seçerek USB'yi boot edemedim, diret Windows 7 açılışına attı. BIOS güncel olmadığındandır diyerek BIOS'u güncelledim ancak sonuç değişmedi. Belki de hard diskte X32 sistem kurulu olduğundandır diyerek farklı bir HDD taktım ve yine olmadı.
Anakartın UEFI desteği yok, hep MBR denedim. Bir kere de Windows 10 X32 denedim onda da yine aynı sonucu aldım.
Bu sistem Windows 10 desteklemez mi yoksa bir arızası mı var?

Destek sorunu olmaz.
USB sağlamsa ya kalıp bozuk ya da yazdırmada hata var.

Rufus'ta mi yazdırıyorsunuz.
"Gelişmiş Seçenekler"de "Eski BIOS'lar için uyumluluk modu" gibi bir seçenek vardı. Onu işaretleyip deneyin bir de.
USB sağlam 2 3 kere formatlamada kullandım yakın zamanda.

MBR seçiliyken mi "Eski BIOS'lar için uyumluluk modu" modunu seçmeliyim?

Teşekkürler

Windows kalıbını nereden indirdiniz?
O orjinal değilse sorun olabilir.
Kendi sitesinden indirdim. Bence bir uyumluluk sıkıntısı var ama bilemiyorum. Şimdi bu USB'yi diğer HDD'yi takıp deneyeceğim.

Edit: Olmadı. EZ Flash 2'den USB'yi görebiliyorum. İçindeki dosyalar da tamam. Ama hiç bir şekilde boot etmiyor. Ben bu bilgisayara kendi HDD'si hariç 2 HDD takıp denedim. Birisinin içinde Win7 vardı ve açılmıştı. Şu an taktığımda ise Win10 yüklü ve bunda sistemi de açmıyor. Win10 işin içine girdiğinde ekrana hiç bir şey vermiyor.

Kendi sitesinden indirdim. Bence bir uyumluluk sıkıntısı var ama bilemiyorum. Şimdi bu USB'yi diğer HDD'yi takıp deneyeceğim.

Edit: Olmadı. EZ Flash 2'den USB'yi görebiliyorum. İçindeki dosyalar da tamam. Ama hiç bir şekilde boot etmiyor. Ben bu bilgisayara kendi HDD'si hariç 2 HDD takıp denedim. Birisinin içinde Win7 vardı ve açılmıştı. Şu an taktığımda ise Win10 yüklü ve bunda sistemi de açmıyor. Win10 işin içine girdiğinde ekrana hiç bir şey vermiyor.
Herhangi bir çözüm bulamadım. USB'yi kendi bilgisayarmda test ettim ve çalışıyor USB sıkıntılı değil.

Acaba BIOS'tan farklı ayarlar yapmam mı gerekiyor? Eski bir BIOS.

Sorunu çözdüm. Aslında çözülecek bir şey yokmuş, değişik bi durum varmış.

USB'yi takıp boot ettikten sonra yanıp sönen kısa çizginin olduğu ekranda yaklaşık 10 dakika kadar bekledim ve kurulum ekranı geldi.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunu çözdüm. Aslında çözülecek bir şey yokmuş, değişik bi durum varmış.

USB'yi takıp boot ettikten sonra yanıp sönen kısa çizginin olduğu ekranda yaklaşık 10 dakika kadar bekledim ve kurulum ekranı geldi.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı