Windows 10 USB'si Hazırlamak İçin ISO Şart mı?

bamboozled23

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Yarın arkadaşımın toplayacağı bilgisayara Windows 10 kuracağız. Elimizde bir lisans anahtarı var. Fakat aklıma takılan soru şu; Windows'u kurarken ISO dosyası yerine USB belleğe kursak ne olur? Kendi FreeDOS laptobuma kurarken USB belleğe Windows kurup yapmıştım ve olmuştu. Ne Rufus'la ne de ISO dosyasıyla uğraşmıştım. Şimdi de öyle yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten Rufus kullanmak uğraştırıcı değil ki :) Bence işinizi sağlam alın ve şu videodakileri yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

USB belleğe kurup kullanacağınız Windows'la HDD'ye ya da SSD'ye kurup kullanacağınız Windows'tan alacağınız verim arasında dağlar kadar fark var. Windows 10 kurulum USB'si hazırlama rehberine göre kolay bir şekilde hazırlayıp format işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba. Yarın arkadaşımın toplayacağı bilgisayara Windows 10 kuracağız. Elimizde bir lisans anahtarı var. Fakat aklıma takılan soru şu; Windows'u kurarken ISO dosyası yerine USB belleğe kursak ne olur? Kendi FreeDOS laptobuma kurarken USB belleğe Windows kurup yapmıştım ve olmuştu. Ne Rufus'la ne de ISO dosyasıyla uğraşmıştım. Şimdi de öyle yapabilir miyim?
Direk 2. bir bilgisayara Windows 10 aracını indirip USB belleğe kurulum yapın. Yeni bilgisayara USB yi takarsanız direk kurulum başlar.
USB belleğe kurup kullanacağınız Windows'la HDD'ye ya da SSD'ye kurup kullanacağınız Windows'tan alacağınız verim arasında dağlar kadar fark var. Windows 10 kurulum USB'si hazırlama rehberine göre kolay bir şekilde hazırlayıp format işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Konu sahibi USB ile Windows çalıştırmaktan bahsetmemiş.

Konu sahibi USB ile Windows çalıştırmaktan bahsetmemiş.
(Windows'u kurarken ISO dosyası yerine USB belleğe kursak ne olur? Kendi FreeDOS laptobuma kurarken USB belleğe Windows kurup yapmıştım ve olmuştu.) Burdan başka ne anlayabilirsin? Arkadaş açık açık onu bahsetmiş.

USB belleğe kurulum için yüklenmiş Windows zaten ISO dosyasından kurulmuş olur.
Lisans anahtarı ve bir medya kurulum aracı gerekir windows kurulumu için. Medya kurulum aracı da eskiden DVD idi. Ondan önce CD ondan önce de disket kullanılıyordu.
Bugünün modern işletim sistemleri için DVD veya USB bellek şart.

Arkadaşlar bu işlere uzak olmamdan dolayı kendimi ifade edemedim sanırım. Benim sizden yardım beklediğim konu windows 10 kurulum usbsi hazırlarken rufus programı ve iso dosyası ile hazırlamak yerine direk windows 10 kurulum dosyalarını usb belleğin içine yüklesem ne fark eder? Çünkü freedos laptobuma windows kurarken dosyaları direk usb belleğe yükleyerek kurulum usbsi oluşturmuştum. Şimdiden teşekkürler.
Zaten Rufus kullanmak uğraştırıcı değil ki :) Bence işinizi sağlam alın ve şu videodakileri yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben daha zahmetli bir işlem zannediyordum :).Böyle kuracağım teşekkürler.

Arkadaşlar bu işlere uzak olmamdan dolayı kendimi ifade edemedim sanırım. Benim sizden yardım beklediğim konu windows 10 kurulum usbsi hazırlarken rufus programı ve iso dosyası ile hazırlamak yerine direk windows 10 kurulum dosyalarını usb belleğin içine yüklesem ne fark eder? Çünkü freedos laptobuma windows kurarken dosyaları direk usb belleğe yükleyerek kurulum usbsi oluşturmuştum. Şimdiden teşekkürler.
Sana attığım videodakini yap.

Arkadaşlar bu işlere uzak olmamdan dolayı kendimi ifade edemedim sanırım. Benim sizden yardım beklediğim konu Windows 10 kurulum USB'si hazırlarken Rufus programı ve ISO dosyası ile hazırlamak yerine direk Windows 10 kurulum dosyalarını USB belleğin içine yüklesem ne fark eder? Çünkü FreeDOS laptopuma Windows kurarken dosyaları direk USB belleğe yükleyerek kurulum USB'si oluşturmuştum. Şimdiden teşekkürler.

Ben daha zahmetli bir işlem zannediyordum :).Böyle kuracağım teşekkürler.

Yüklemek ile kopyalamak aynı şey değil. Sen dosyaları "kopyalamak" istedin. Evet olur Windows da kurulur. Ama kopyalarken varsa bilgisayardaki virüsleri de belleğe yollarsın. Böylelikle FreeDOS bilgisayara virüslü Windows kurarsın. Toplum bağışıklığı gibi bir şey olur :)

Geri
Yukarı