Windows 10 USB'ye atma

Covid19

Centipat
Adsız.png

Arkadaşlar USB'ye Windows 10 kuracağım ama bir türlü kuramadım. Technopat'ın videosundan bunu indirdim yapmaya çalıştım ama ekranda ki gibi birkaç şeyi hazırlıyoruz deyip 30 dk 1 saat boş boş dönüyor yükleme yapmıyor. USB'ye atmamda yardımcı olabilecek var mı acaba? FreeDOS bir bilgisayar alacağım ona kuracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar USB'ye Windows 10 kuracağım ama bir türlü kuramadım.
USB'ye Windows mu kuracaksınız? Yoksa USB ile Windows mu kuracaksınız?
FreeDOS bir bilgisayar alacağım ona kuracağım.
Siz hangi videoyu izlediniz bilmiyorum ama şu konuyu inceleyin.

USB'ye Windows mu kuracaksınız? Yoksa USB ile Windows mu kuracaksınız?

Siz hangi videoyu izlediniz bilmiyorum ama şu konuyu inceleyin.

Kanka ilk önce USB'ye atacağım sonra FreeDOS işletim sistemine kuracağım. Aynısını yaptım ama gene aynı "birkaç şey hazırlıyoruz"deyip dönüp duruyor 3-4 saat bekleyeceğim bakalım inşallah yükler. Teşekkürler herkese

Aracı kullanarak ISO olarak kaydedin. Oluşan ISO'yu Rufus ile USB'ye yazabilirsiniz.
Araç üzerinden USB'ye atmaya çalışırken eğer bir sorun olursa en baştan indirmeye başlıyor.
Eğer elinizde ISO olursa hata yapsanız bile tekrardan USB'ye atmanız uzun sürmeyecektir.

Bakın yanlış işlem yapıyorsunuz.
ISO dosyasının içeriği USB'ye yazılacak. Rufus ile bu işlemi yapın. Sizin Setup.exe dosyasını çalıştırmanıza sebep nedir? USB hazırlarken setup.exe dosyasıyla işiniz yok. Sadece Rufus kullanın. Rufus işini bitirince USB'yi söküp yeni bilgisayarınıza takın. Az önceki mesajımda video vardı. O videodaki işlemleri yaparsanız bir sıkıntı yaşamazsınız. Sıkıntı çıkarsa da yine burada yardım bulursunuz.

Bakın yanlış işlem yapıyorsunuz.
ISO dosyasının içeriği USB'ye yazılacak. Rufus ile bu işlemi yapın. Sizin Setup.exe dosyasını çalıştırmanıza sebep nedir? USB hazırlarken setup.exe dosyasıyla işiniz yok. Sadece Rufus kullanın. Rufus işini bitirince USB'yi söküp yeni bilgisayarınıza takın. Az önceki mesajımda video vardı. O videodaki işlemleri yaparsanız bir sıkıntı yaşamazsınız. Sıkıntı çıkarsa da yine burada yardım bulursunuz.

Yanlış değil, sadece arkadaşın sistemde çalışmamış.
Windows' un kendi sitesinden direk usb ye yazdırılabiliyor bu şekilde. 18MB lik bir uygulama indiriliyor sitesinden, uygulamayı çalıştırdıktan sonra usb yi seçerek windows'u İso dosyasını usb ye yazdırıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 34
  • w.png
    w.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.png
    3.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 30
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı