Windows 10 uygulamaları ve başlat menüsü açılmıyor

Saplanti

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.

Bugün bir arkadaşımın bilgisayarına oyun atmak için kendi bilgisayarımın HDD'sini söküp, USB yoluyla o arkadaşın bilgisayarına veri aktarımı yaptık. İşlemimiz bittikten sonra tekrar HDD'yi bilgisayarıma taktım fakat 2. yeniden başlatma sonrasında bilgisayarım kasmaya başladı ve hesabıma girdiğimde arkaplan siyah, Windows 10 başlat menüsü, görev çubuğu, uygulamalar ve masaüstündeki bir çok program açılmıyordu.

Ben de problemin Kullanıcı'dan kaynaklı olduğun düşünüp, farklı bir kullanıcı oluşturdum ve o oluşturduğum kullanıcıda herhangi bir problem gözükmedi.

Fakat nedendir bilmiyorum ya da ben mi çok kurcaladım farkında değilim. Açmış olduğum o kullanıcı hesabında da aynı problem oluştu. Şuan yeni açmış olduğum 3. kullanıcı hesabından girip yazmaktayım. Benim amacım, belgelerimi gibi kullanıcı dosyalarının hepsini geri almak fakat internette çok araştırmama rağmen yapamadım.

# Ek: Powershell üzerinden
$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

ve

Get-appxpackage -all *shellexperience* -packagetype bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + “\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml”)}

komutlarını Microsoft Destek kısmında gördüm, denedim ve hata aldım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, herkese iyi forumlar.

Yeni kullanıcı açtığınızda düzelmediğine göre işletim sistemi dosyaları bozulmuş olabilir ve ya sabit diskinizde sorun oluşmuş olabilir.
sfc /scannow komutu ile sistem dosyalarını düzeltmeyi deneyin. Düzeltilmezse geri dönüş yapın. Sabit diskinizin durumunu hd tune programıyla test edin. Sabit diskte donanımsal sorun yoksa chkdsk /f /r komutuyla bozuk bölümleri tamir etmeye çalışın.

Yönetici olarak komut istemini çalıştırıp "afc /scannow" yazdım sonuç %100 olduğunda herhangi bir problemle karşılanmadı yazdı. HD Tune'da işlemi çok uzun sürüyor, bittiği zaman onu da yazarım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı