Windows 10 uygulamalarının resimleri gitti ve açılmıyor

Gapirkont

Kilopat
Windows'tan kurduğum oyunları hard diske kurmama rağmen SSD'mde yer kaplıyor diye gözüküyordu. Ben de SSD'nin içindeki WindowsApps dosyasındaki bütün klasörleri hard diske taşıdım ancak SSD'de yer boşalmayınca tekrar HDD'den alıp SSD'ye taşıdım. Şu an Microsoft Store da dahil tüm Microsoft uygulamalarının resimleri gitti ve açılmıyorlar. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'tan kurduğum oyunları hard diske kurmama rağmen SSD'mde yer kaplıyor diye gözüküyordu. Ben de SSD'nin içindeki WindowsApps dosyasındaki bütün klasörleri hard diske taşıdım ancak SSD'de yer boşalmayınca tekrar HDD'den alıp SSD'ye taşıdım. Şu an Microsoft Store da dahil tüm Microsoft uygulamalarının resimleri gitti ve açılmıyorlar. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

SSD diskiniz çalışmıyor mu yani?

SSD diskiniz çalışmıyor mu yani?
Nasıl onu anladınız?

WindowsApps uygulamasını siz taşıdıktan sonra Windows yeniden oluşturmuş. Windows'un klasik huyudur. C: diskindeki WindowsApps klasörünün tüm yetkilerini devralıp kopyaladığınız klasörün içindekileri C: diskindeki yeni klasöre kopyalamayı deneyin. Tam emin değilim çözümden.

Nasıl onu anladınız?

WindowsApps uygulamasını siz taşıdıktan sonra Windows yeniden oluşturmuş. Windows'un klasik huyudur. C: Diskindeki WindowsApps klasörünün tüm yetkilerini devralıp kopyaladığınız klasörün içindekileri C: Diskindeki yeni klasöre kopyalamayı deneyin. Tam emin değilim çözümden.

Cevap için teşekkür ederim ancak değişen bir şey olmadı. Hala Microsoft uygulamalarının simgeleri gözükmüyor ve tıklayınca açıldığı saniye kapanıyorlar.

Uygulamaları silip yeniden yüklemeyi deneyin.

Microsoft Store da dahil diğer bütün uygulamaları nasıl silebileceğimi bilmiyorum. Silsem de 200GB'a yakın oyun olduğun için silip tekrar yüklemek en son yapmak isteyeceğim şey olabilir.

Microsoft Store da dahil diğer bütün uygulamaları nasıl silebileceğimi bilmiyorum.
Eğer İngilizce yazarak iletişim kurabiliyorsanız Microsoft destek ile iletişime geçin. Bunun için yöntemleri olacağına inanıyorum. Silmeden geri yüklemenin başka bir yolunu bilmediğimden ne yazık ki başka bir yöntem belirtemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı