Windows 10 ve 11 donuyor

Hasan Futbol

Kilopat
Daha fazla  
Windows'ta fare aktif olsa da bazen tıklayamiyorum, donma var. Özellikle görev çubuğunda ki uygulamalara tikliyamiyorum. Windows 10'da bu sorun vardı Windows 11'e geçtim yine aynı hatta daha kötü Rufus-USB ile temiz format attım, yine aynı sorun var. Tekrar temizleyip Windows'u diğer SSD'ye kurdum onda da aynı sorun var. Ne olabilir ki sorun?
Düzenleme: Ctrl Alt Delt yapıyorum ekran kararıyor.

Son düzenleme:
Windows'ta fare aktif olsa da tıklayamiyorum, özellikle görev çubuğunda ki uygulamalara tikliyamiyorum. Windows 10'da bu sorun vardı Windows 11'e geçtim yine aynı hatta daha kötü Rufus-USB ile temiz format attım, yine aynı sorun var. Tekrar temizleyip Windows'u diğer SSD'ye kurdum onda da aynı sorun var. Ne olabilir ki sorun?
Düzenleme: Ctrl Alt Delt yapıyorum ekran kararıyor.
Sistemde eski bir HDD var mı?

Sistemde eski bir HDD var mı?
Hdd yok ikiside ssd, ssdlere birinin sağlık performans 100, 99 diğeri 100,100 1, 1-5 yıllık.

Bu siteye bakabilirsiniz her şey yazıyor.
Hocam fare aktif çalışıyor. Windows donuyor. Bazen tıklamayın yer 15-20 saniye sonra aktif oluyor sonra tekrar donuyor.

Sisteminiz eski ise Windows Update'nin yanlış kurduğu sürücüler oluyor bence orayı kontrol edin, hangi sürücüleri yüklemiş ise eski sürümüne alın veya varsa kendi sitesinde daha güncel halini yükleyin.

Sisteminiz eski ise Windows Update'nin yanlış kurduğu sürücüler oluyor bence orayı kontrol edin, hangi sürücüleri yüklemiş ise eski sürümüne alın veya varsa kendi sitesinde daha güncel halini yükleyin.
Sistem yeni 2021 aralıkta sıfır aldım. Ekran kartı windows anakart güncellenmekten mi bahsediyorsunuz.

Geri
Yukarı