Windows 10 ve HDD Uyumu

PALGOW

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Endüstri Mühendisi
Arkadaşlar şimdi Windows 10 SSD'de daha iyi çalışıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben de HDD kullanıyorum, Windows 10 kullanıyorum ve donma şikayetleri bende de var. Ben ne yapmalıyım? SSD yok diye Windows 7'ye mi geçmeliyim yoksa kasa kasa Windows 10 mu kullanmalıyım?
Cevap yok mu millet ona göre sisteme format atacağım da.

Son düzenleme:
Aşağıdakini uygulayın. Disk kullanımı düşerse kalmaya devam edebilirsiniz.

Arkadaşlar şimdi Windows 10 SSD'de daha iyi çalışıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben de HDD kullanıyorum, Windows 10 kullanıyorum ve donma şikayetleri bende de var. Ben ne yapmalıyım? SSD yok diye Windows 7'ye mi geçmeliyim yoksa kasa kasa Windows 10 mu kullanmalıyım?
Sorunun nedeni o değil bence diskten kaynaklı bende hiç donma yok 4. millenium faciası donma yapmıyor kasmıyor ama disk bekletiyor.

Aşağıdakini uygulayın. Disk kullanımı düşerse kalmaya devam edebilirsiniz.
Düşmezse?

Düşük kapasisteli ve uygun fiyatlı SSD'lerden tercih edebilirsiniz. Hele HDD'niz 5400 RPM ise ne yaparsanız yapan tatmin edici bir performans elde edemezsiniz. Bunun dışında işinize çok yaramayan servis/uygulamaları kapatmak, sisteminizde yapabildiğiniz kadar temizlik yapmak dışında yapabileceğiniz çok bir şey yok.

HDD ile Windows 10'u rahat kullanmak için kesinlikle defender kapatılmalı diye düşünüyorum çünkü aşırı bir yük bindiriyor. Defenderı ise kayıt defteri ile tamamen kapatabilirsin. Ben SSD kullanıyorum lakin yine kapatıyorum.

Geri
Yukarı