Çözüldü Windows 10 ve Linux Mint dualboot nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Dualboot sistem kuracağım fakat nasıl yapacağım hakkında bilgim yok. Nasıl yapacağım? İnternete baktığımda disk yönetiminden alan açıyorlar diskten fakat ben açmaya çalışırken 250 MB kadar yer açıyor yapamıyorum. Yaklaşık 107 GB boş alanım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamam teşekkürler.

Bir şey soracağım ISO'yu yazdırırken ISO yanlısı olarakmı yoksa DD yanlısı olarakmı yazmam gerekiyor.

ISO'yu Rufus ile yazmayın. Onun yerine Ventoy ya da etcher kullanın. Eğer illa Rufus kullanacağım derseniz dd olarak yazın.
Rufus ile zaten yazdırdım. MBR olarak fakat Windows'un yanına yazdır yerini bulamadım OEM install var ve start Linux falan var.

Start Linux deyip başlatmanız lazım ama MBR olarak yazdırmayın eğer sisteminiz UEFI ise. Ventoy veya etcher kullanarak GPT formatında yeniden yazdırın ISO'yu.

ISO'yu yeniden yazdıktan sonra start Linux diyeceksiniz. Açılan masaüstünden de install Linux Mint diyeceksiniz ve kurulum adımlarını takip edeceksiniz.

Tamam teşekkürler.

Start Linux deyip başlatmanız lazım ama MBR olarak yazdırmayın eğer sisteminiz UEFI ise. Ventoy veya etcher kullanarak GPT formatında yeniden yazdırın ISO'yu.

ISO'yu yeniden yazdıktan sonra start Linux diyeceksiniz. Açılan masaüstünden de install Linux Mint diyeceksiniz ve kurulum adımlarını takip edeceksiniz.

Bir şey soracağım ISO'yu yazdırırken ISO yanlısı olarakmı yoksa DD yanlısı olarakmı yazmam gerekiyor.

Son düzenleme:
Tamam teşekkürler.

ISO'yu Rufus ile yazmayın. Onun yerine Ventoy ya da etcher kullanın. Eğer illa Rufus kullanacağım derseniz dd olarak yazın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı