Windows 10 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR Hatası

eeagleeyess

Decapat
Merhaba arkadaşlar bu hatayı alıyorum ama sürekli değil. Oyun oynadığım zamanlar. Forumda bunla alakalı konuları inceledim ama bir sonuca varamadım. Bilgisayar konusunda çok bilgili değilim.

Sanırım Minidump dosyalarından anlaşılıyormuş paylaşıyorum yardımcı olabilecek varsa çok teşekkür ederim.

minudump

Sistem özellikleri:

i9 9900K
16 GB (8+8) G.Skill 3600 MHz RAM
RTX 2080 Super Ekran Kartı
MSI Z390 PRO Carbon Anakart
500 GB SSD
850 Watt PSU
240mm Sıvı Soğutma

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidumpına baktığımda bu linkteki problemleri veriyor:
.
Bu linkte de detaylı açıklaması var büyük ihtimal overclock için kullanılan yazılımlardan dolayı hatayı veriyor onları silip tekrar dene.

linkleri pek anlamadım ama sıcaklık ve kullanım acısından kullandığım program msi afterburner ve aida64 bunlar mı acaba overclock yazılımı acaba
sadece fps ve sıcaklık değerleri için kullanıyorum.İşlemci ve ekran kartı overclock yapmadım.extradan yaptığım tek şey bios ayarlarından xmp açıp ram frekanslarını 3600 çektim.Onun haricinde pek bişey yapmadım.yaklaşık 3 saattir pc başındayım ve tekrar mavi ekran hatası almadım.Bu hata sıklığı yaklaşık üç günde bir falan oluyor sürekli almıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı