Windows 10 Wi-Fi Kısmı Gözükmüyor

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, 1 hafta önce de aynı sorun başıma gelmişti ve birkaç kere bilgisayarı aç kapa yapıp eski haline döndürmüştüm. Bugün de aynı sorun oldu birdenbire Wi-Fi'den koptu ve ağ kısmı gitti. İlk fotoğraftaki gibi. Yine bilgisayarı aç kapa yapa yapa normal haline geldi. Fotoğrafta da attığım gibi Wi-Fi kısmı gözükmüyordu ve sürücü ile ilgili sorun olduğu yazıyordu ama Aygıt Yöneticisi'nden "sürüyü güncelleştir" dememe rağmen sürücü güncel dedi. 2. fotoğrafta da göründüğü gibi üzerinde bir ünlem işareti vardı belli ki bir problemi vardı yani. Son fotoğrafta da sürücü sorununu görebiliyorsunuz. Bunun çözümü var mıdır? Her başıma geldiğinde aç kapa mı yaparak düzelteceğim bunu?

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Aygıt Yöneticisinden bir sürücümü güncellemek istediğim zaman güncel olmamasına rağmen güncel olarak gösterdiği zamanlar olmuştu. Sürücülerinizi Donanım Kimliği ile bulmayı deneyin.

Sürücüye sağ tıklayıp Özellikler kısmına girin. Ayrıntılar sekmesinden Aygıt Açıklaması kısmını Donanım Kimliği olarak değiştirip görebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisinden bir sürücümü güncellemek istediğim zaman güncel olmamasına rağmen güncel olarak gösterdiği zamanlar olmuştu. Sürücülerinizi Donanım Kimliği ile bulmayı deneyin.

Sürücüye sağ tıklayıp Özellikler kısmına girin. Ayrıntılar sekmesinden Aygıt Açıklaması kısmını Donanım Kimliği olarak değiştirip görebilirsiniz.
Yaptım ve böyle çıktı. Bir problem var mıdır?
Ekran Görüntüsü (78).png

Yaptım ve böyle çıktı. Bir problem var mıdır?
Eki Görüntüle 1591732
Yo hayır, problem yok. Doğru kısımdasınız. Karşınıza çıkan şeyler sürücünüzün donanım kimlikleri. Şimdi bu donanım kimlikleri ile güncel sürücüyü bulmalısınız. Aşağıya bir göz atın.

Yo hayır, problem yok. Doğru kısımdasınız. Karşınıza çıkan şeyler sürücünüzün donanım kimlikleri. Şimdi bu donanım kimlikleri ile güncel sürücüyü bulmalısınız. Aşağıya bir göz atın.

Hocam yaptım sanırım ama bir sorun var Touchpad çalışmadı bundan sonra. Linkteki @Plyra adlı arkadaşın attığı linkteki sürücüyü indirdim.

Intel Chipset Device Software Version 10.1.19041.8307 WHQL yazan sürücü.​

Yanlış mı indirdim acaba? Tocuhpad'in çalışmaz ise bunu indirin dediği uygulamada da bu platform desteklenmiyor dendi. Yüklediğim sürücüyü geri kaldıramaz mıyım acaba? @Recep Baltaş
Screenshot_2.pngScreenshot_1.png

Geri
Yukarı