Windows 10 "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde." Sorunu

eses123

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Eski notebook'umu dolaptan çıkardım (harddiski bozuk).
Yeni laptop'uma da ASUS servise SSD taktırdım.
Fakat Harddisk'i ne yaptılarsa, eski bilgisayara takınca boot aygıtı olarak görmüyor. Boot aygıtı takın diyor.
ACHI-IDE seçeneklerini BIOS'tan defalarca değiştirdim. Forumda aramadığım yer kalmadı. UEFI-FAT32 olarak denedim yine olmadı. Bazen USB'ye Windows 10'u yazınca bootable olarak görmüyor bile. Bu işlemleri farklı Flash belleklerle de denedim fakat sonuç hüsran. Ne yaptıysam halledemedim. Yardımlarınıza muhtacım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Problemi tam olarak anlayamadım biraz karışık yazmışsınız.

Ama "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde" hatasını GPT diske MBR şeklinde ayarlanmış bir diskle kurulum yaptığınız zaman alırsınız.

Ve o hatayı da sanırım kurulum ekranında bir şekilde cmd yi açıp bir kaç satır kod girip diski tamamen biçimlendirip öyle aşıyorduk,
Eskiden yapmıştım fakat şuanda adımlarını hatırlamıyorum,
Ama sonuca kesinlikle cmd den ulaştığımızı hatırlıyorum,
Cmd den diskleri formatlıyorduk

Biraz araştırdım,

Bilgisayarı Windows DVD'si kullanarak açınŞimdi Yükle'yi tıklayın.Kurulum Ekranında Gelişmiş'i seçin.Sürücü seçeneklerini tıklayın.Biçimlendirmek istediğiniz bölümün seçin.Biçimlendiri seçin. Bu işlem bölümdeki tüm bilgileri silecektir.Bölümü seçin ve yeni bir bölüm oluşturun.Yüklemeye devam edin.

-alıntıdır

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı