Çözüm Windows 10 Windows Defender Kapatma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emre Uncu

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Windows Defender'ı kapatmak istiyorum. Bilgisayarımdan dosyaları siliyor oyunlara giremiyorum. Defender'ı kapatıyorum ama kısa süre sonra tekrar açılacak diyor. Tamamen kapatmak istiyorum nasıl yapıcağım ? Bir daha hiç açılmasın.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Klavyeden Win + R > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir DWORD (32bit) girdisi oluşturun, ismini DisableAntiSpyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

0 = Açık
1 = Kapalı
Yetkilendirme yapacaksın sanırım. Izin ver yap. Admine tam yetki ver.

Öyle denedim olmadı ama daha sonra farklı bir yöntemle hallettim. Önce güvenlik ayarlarından kurcalamaya karşı korumayı kapattım sonra gpedit.msc'den Defender kapattım.

Klavyeden Win + R > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir DWORD (32 Bit) girdisi oluşturun, ismini DisableAntiSpyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

0 = Açık
1 = Kapalı

Hocam merhabalar. Bu yöntemi Windows 8.1 için kullansam, herhangi bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım? (Uyumsuzluk vb)

Biraz hort gibi olacak ama bende de çalışmadı bu yöntem. Windows sürümüm 1909.

Merhaba benim de sorunum aynı DisableAntiSpyware ekleyip reset atıyorum siliniyor. Yetki verip denedim ve yetkisiz denedim sonuç değişmedi.

Merhaba benim de sorunum aynı DisableAntiSpyware ekleyip reset atıyorum siliniyor. Yetki verip denedim ve yetkisiz denedim sonuç değişmedi.

Bildirim geliyor ya antivirüs kapalı diye. Ona çarpıya tıklanayı geçtim sürüklemeniz bile kayıt defterinden girdiyi silecektir. Bildirime hiç dokunmamalısınız.

Hocam dediğinizi uyguladım fakat her bilgisayarımı kapatıp açınca oluşturmuş olduğum dword siliniyor bunun bir çözümü var mı?

Hocam dediğinizi uyguladım fakat her bilgisayarımı kapatıp açınca oluşturmuş olduğum dword siliniyor bunun bir çözümü var mı?

Aynen benim de öyle. Yeni bir çözümü yok mu şunun artık Defender yemiyor. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı