Windows 10 - World Of Warcraft FPS Düşüşü

Tripping

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Windows 7 kullanıcısıyken WOW oynadığımda çok yüksek rakamlarda FPS alıyordum.

upload_2016-6-21_16-7-36.png

Geçtiğimiz gün Windows 10 güncellemesini yükledim ve FPS yerlere düştü. Sorunu çözebilmek için ayarları sıfırlayıp yeniden yükledim Windows'u bu beni bir nebze de olsa rahatlattı fakat eski performansımdan uzaklarda takılıyorum şu an.
Asus Strix GTX-960 ekran kartı kullanıyorum, yüklemeden sonra driverını sitesinden manuel aratarak yükledim.
Şuan ortalama 50-120 arası FPS alıyorum, eski rakamlara ulaşabilmem için tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.
Windows 10'da yeniyim, konuyla ilgili bilgi sahibi olanlardan yardımlarını rica ediyorum.

Windows 10'da arka planda sistemi düzende tutmak için daha fazla uygulama çalışıyor, bu işlemcini oyun esnasında Windows 7'ye oranla daha fazla yoruyor olabilir. Eğer oyundaki FPS seni rahatsız etmiyorsa bu büyük bir problem değil, ama ediyorsa tekrardan Windows 7 kurman senin için daha verimli olacaktır. Benzer problemleri ben de yaşıyordum sistemimi yenilediğimde problemin ekran kartından ziyade işlemci ile alakası olduğunu öğrendim, eğer faydası olacaksa bilgilerim bunlar. İyi forumlar.

Windows 10'da arka planda sistemi düzende tutmak için daha fazla uygulama çalışıyor, bu işlemcini oyun esnasında Windows 7'ye oranla daha fazla yoruyor olabilir. Eğer oyundaki FPS seni rahatsız etmiyorsa bu büyük bir problem değil, ama ediyorsa tekrardan Windows 7 kurman senin için daha verimli olacaktır. Benzer problemleri ben de yaşıyordum sistemimi yenilediğimde problemin ekran kartından ziyade işlemci ile alakası olduğunu öğrendim, eğer faydası olacaksa bilgilerim bunlar. İyi forumlar.
İşlemciyi Intel yerine AMD alarak asrın hatasını yaptık zaten.
Sıfır PC topladım, 8 çekirdek işlemci aldım WOW 1 çekirdek kullanıyormuş.
İşlemci gözyaşları içerisinde çalışıyor fakat ne bileyim sorun sanki işlemci değil de Windows'tan kaynaklı gibi.
Bakalım belki senin benim gibi sorunu yaşayıp çözüm bulan birisi cevap verir...

AMD'nin tek çekirdek sorununu çözmenin açıkçası bir yolu yok, Windows 7 bunu daha verimli kullanıyor zaten bu yüzden overclock vb. şeylerde Windows XP, Windows 7 gibi sistemleri kullanıyorlar. Sisteminin log kayıtlarını bana atabilirsen sorunu çözmende yardımcı olabilirim. Log kayıtlarını nasıl atacağını forumda bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı