Windows 10 yavaş açılıyor

alido

Hectopat
Merhaba,

PC açılıp Windows kullanıcı giriş ekranı gözükene kadar herhangi bir hız sorunu yaşamıyorum. Şifreyi girip ortalama 2-3 dakika bekledikten sonra masaüstüne ancak ulaşabiliyorum. PC'de normal kullanımda herhangi bir yavaşlık söz konusu değil. Bu durum sadece login olurken yaşanıyor.

Şifresini girdiğim kullanıcı local kullanıcı değil. Bir domaine bağlı kullanıcı ve domain controllera sadece VPN bağlantısı kurulduktan sonra erişilebiliyor. Yavaşlığın ilk nedeni olarak bunu düşünmüştüm fakat biraz kurcalama ile aslında domain controllera erişemediği durumda Windows son başarılı bağlantıda cachelemiş olduğu kullanıcıyı kullanarak login edebiliyormuş. Bu sebepten sorunu başka yerlerde aradım ama bir şey bulamadım.

Log on sırasında çalışan tüm servisleri, uygulamaları veya taskları görüntüleyebileceğim, sistemin açılmasını ne kadar etkilediklerini inceleyebileceğim bir tool var mıdır? En azından süre bazında çıktı veren bir program varsa yavaşlığa neden olan servisleri sonlandırayım.

Teşekkürler,
İyi sosyaller.

Crack zaten virüstür program virüs değil 4 senedir kullanıyorum ha :D

Hocam ayarlardan şifre türünü değiştirin. Pin kodu yapabilirsiniz.

Zaten PIN ile kullanıyorum ama dediğim gibi Windows önce cachelenmiş user bilgileri ile doğruluyor. Bu cacheli kullanıcı bilgisinin de varsayılan olarak 10 kez kullanabiliyorsun ardından yine doğrulama için DomainControllera gitmesi gerekiyor.

Şunu tekrar belirteyim konuda da belirttim ama sorunun login işleminden kaynaklanmadığını bir şekilde test edip gördüm. Sadece detay bilgi vermek istedim. Login olurken bu aşamalardan geçiyorum şeklinde. Sorunun başlangıçta çalışan servislerden kaynaklandığını düşünüyorum ama hangisi sebep oluyor bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten pın ile kullanıyorum ama dediğim gibi Windows önce cachelenmiş user bilgileri ile doğruluyor. Bu cacheli kullanıcı bilgisinin de varsayılan olarak 10 kez kullanabiliyorsun ardından yine doğrulama için domaincontrollera gitmesi gerekiyor.

Şunu tekrar belirteyim konuda da belirttim ama sorunun login işleminden kaynaklanmadığını bir şekilde test edip gördüm. Sadece detay bilgi vermek istedim. Login olurken bu aşamalardan geçiyorum şeklinde. Sorunun başlangıçta çalışan servislerden kaynaklandığını düşünüyorum ama hangisi sebep oluyor bulamadım.

Yerel hesaba geçebilirsiniz.

O bende de vardı güç tuşuna basınca 3 4 saniyede login ekranı geliyordu ama şifreyi girince bir 10 sn bekletiyordu geçen sıfırdan kurulum yapmam gerekti baktım düzelmiş.

Geri
Yukarı