Windows 10 Yavaş Açılıyor

Umarım Advanced System Care'den bahsetmiyorsunuzdur.
411874

Tam da kendisinden bahsediyorum :). Bir aralar formattan sonra yükleyemedim PC resmen çökme durumuna geldi iyi ki var 😍😍😍.

Yine herkes SSD diye başladı. Benim sistemim şuan imzada yazıyor bu sistemle 10-15 saniyede sistem açılıyor sen en iyisi 7200Rpm lik 64 MB bir HDD al.
Msconfig ayarlarında hizmetler ve başlangıç bölümünde microsoft hizmetlerini gizle yap sonra da herşeyi devre dışı bırak fakat yeni HDD al SSD değil.
HDD Yerine SSD almam daha mantıklı olur bence pc de boş M2 Slotu var. Cevabınız için teşekkürler.
Delayed ve Javayı'da devre dışı bırakabilirsiniz. 5400 RPM bir HDD ile bu değerler malesef normal. Windows 8.1 kurarsanız bu süre belki yarı yarıya kısalabilir fakat onuda kurmanın anlamı yok çünkü tarih olma yolunda.
İşlemcim 8.1'i desteklemiyor maalesef. Delayed Launcher ve Java Update'i devre dışı bıraktım. Cevabınız için teşekkürler.
Bu rehbere göre sisteminizi canlı tutmaya çalışın:

5, 6 ve 7. adımlar hariç tüm adımları her ay düzenli olarak uygularım.
Bunları uygulayacağım. Cevabınız için teşekkür ederim. ASC vb. Programları kullanmama gerçekteb gerek var mı ?

Bunları uygulayacağım. Cevabınız için teşekkür ederim. ASC vb. Programları kullanmama gerçekteb gerek var mı ?

Zamanla depolama ve kayıt defteri içinde gereksiz dosya ve girdiler birikebiliyor. Bu da sistemin hız ve kararlılığına etki ediyor. Ancak Wise Care 365, Auslogics BoostSpeed gibi programlar bu sorunları çözmeyi hedefliyorlar.

SSD nin reklamını mı yapıyorsunuz?:D 7200Rpm 64 MB lik bit HDD alsa ve birkaç defrag ve bakım programı kullansa msconfig ayarlarını da yapsa tamamdır.
Kaliteli HDD ler çok ucuz neden o tarihi HDD yi kullanıyorsunuz?
Kimse SSD'nin reklamını yapmadı hocam. Herkes kalıcı çözümün SSD olduğundan bahsetmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı