Çözüldü Windows 10, yeni güncellemeden sonra kontrolcü algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kestek0

Decapat
Yer
Cinayet Büro
Bugün 18.00 sularında Logitech G25 ile Tourist Bus Simulator oynadım. Daha sonra 18.40'da oyunu kapattım. Biraz vakit geçti ve oyunu açmaya çalıştım fakat karşıma DirectX ile alakalı bir hata geldi. Ancak DirectX sürümüm günceldi. Aklıma Windows Update geldi. 18.30'da bir güncelleme gelmiş Windows'a, onu yaptım. Nitekim DirectX sorunu çözüldü ancak bu sefer de direksiyon setimi algılamıyordu. İlk olarak driver'ını açmayı denedim ve bağlı olmadığına dair bir hata geldi. Fakat set bağlıydı. Denetim masası üzerinden aygıtlara girip seti kontrol ettim, orada da gözüküyordu.

Windows 10'un yeni güncellemesi ile alakalı diye düşünüyorum. Bir önceki sürüme dönmeli miyim? Dönmeliysem nasıl döneceğim?

Direksiyon seti: Logitech G25 (Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, ilk defa yaşadım.).
RX 570 ekran kartını kullanıyorum.

Çözüm
Sistemi kapattım ve PSU şalterini indirdim, üstüne bir de fişten çektim. Akabinde sistemi yeninden açınca sorun çözüldü. Yaşayan başka kişiler de olursa deneyebilir.

Geri
Yukarı