Windows 10 yeniden başlatınca otomatik onarım sorunu

Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar bugün bilgisayarı formatlayayım dedim ve formatladım. Kaspersky'nin 2017 sürümü olan deneme sürümünü yükledim daha sonra Nvıdıa'nın en son güncel sürücüsünü yükledim. Daha sonra yeniden başlatayım dedim ve başlattım. Ancak yeniden başlattıktan sonra bir türlü masaüstü ekrana gelemedim. Otomatik onarım penceresine geldi. Yeniden başlatma seçeneğine bastım otomatik onarıma hazırlanıyor." "kişisel bilgisayarınız tanımlanıyor." dedi fakat tekrar otomatik onarım sayfası geldi. Bu sefer gelişmiş seçeneklerden bilgisayarı sıfırladım ve bu sefer normal masaüstüne geldi yine gerekli sürücüleri yükledim. Acaba bilgisayara kapatma komutu verince de otomatik onarma yazısı çıkıyor mu diye bir denedim. Bilgisayarı kapat komutu verdim ve kapandı. Daha sonra bilgisayarı tekrar kasadan düğmesine basarak açtım bilgisayar masaüstüne geldi. Yani demek istediğim yeniden başlatma komutu verince bilgisayar otomatik onarma penceresine geliyor. Ama bilgisayarı kapat komutu verip tekrar kasayı açtığımda masaüstüne geliyorum. Şimdi yeniden başlatmak istiyorum ama yine otomatik onarma penceresine gelecek diye korkuyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

images.jpg

Arkadaşlar bir saat önce yeniden başlattım yine otomatik onarım sayfası çıktı. Sonra sıfırlama işlemini yaptım şuan bilgisayar masaüstünde gördüğünüz gibi yazıyorum. Ancak sıfırlama yapmadan önce tekrar format atayım dedim belki düzelir diye. Flash diski taktım F8 ile UEFİ' yi seçtim ancak sonra mavi ekran hatası verdi. Verdiği hata şu şekilde.
Recovery
your PC couldn't start proberly
Error: 0x0000185
A regurired device isn't connected or coun,t be accesed
You'll need to use the recovery tools on your installatıon media. If you don't have any installation media(like a disk or USB device), contact your system administor or PC manifacturer.

Bu hata çıkınca format atmaktan vazgeçtim. Sorun hala aynı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı