Windows 10 yeniden başlatma sonrası mavi ekran

BlackLion

Kilopat
Selam yakın zaman da Windows 11 kurulumu yaptım ve bir hafta civarı sorunsuz kullandım. Dün monitör de no Signal hatası aldım sebebini bilmiyorum birden oldu ve DP de bağlantı sorunu oluştu 60Hz'den ne aşağısı ne yukarısı hepsinde siyah ekrana geçip no Signal detected hatası almaya başladım. Dedim bu böyle olmaz, yeni sürüm sonuçta sorunları olabilir Windows 10 geçeyim dedim ama hala güncellleme vsler yapmama rağmen sorun devam etmeye ve herhangi bir çözüme tepki vermemeye başladı. Forumdan bazı konularda emin olmamakla birlikte UEFI ile bu konun bir alakası olabileceğinden şüphelenmeye başladım öncesinde böyle bir sorun hiç yaşamadım sisteme de temiz bakıyorum. Neyse UEFI olarak yüklediğim Windows 10'nu MBR olarak kurdum ama hala sorun aynı. Şöyle bir çözüm gördüm BIOS'tan UEFI seçeneğini hdm ile CSM yapıp sonrasında tekrardan BIOS'a DP ile giriş yapılacakmış anladığım kadarı ile ama ben direkt olarak DP bağlı iken UEFI'i CSM yaptım ve bundan sonra açılışlarda ve ekran da mavi yazısız bir ekran belirdi, altın yine no Signal detected ile artık gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ve yardımlarınız bekliyorum.
(hatanın videosu) (hatanın resmi)
@Recep Baltaş
@Murat5038

Son düzenleme:

Geri
Yukarı