Windows 10 yerine 7 kurulursa ne olur?

Sistemim Windows 10'u kaldırıyor ama ben görünüm ve sadelik açısından Windows 7 istiyorum diyelim. Windows 7 kursam ne kaybederim?

Bazı oyunlar artık Windows 7'ye destek vermiyor. Ve Windows 10'da olan bazı sisteler kullanılamıyor. Yani sanırım. Ve arkadaşın dediği gibi virüslere karşı daha açık olursun ve Microsoft'tan destek alamazsın.

Bilgisayar kullandığım süre boyunca virüs problemleriyle uğraştığımı hatırlamıyorum. Biraz bildikten sonra bulaştırıp uğraşmazsın sanırım. Bende DAC kullanıyorum. Driver problemlerinden dolayı hatırı sayılır bir sistemle windows 7ye geçtim. Yani benlik bir sıkıntı yok kullanıyor muyum kullanıyorum. Sana kalmış bir şey.

Sistem destekliyorsa bence 10 kullanmak en iyi tercih. Anca eski bir sistem olur o zaman belli önlemlerle 7 veya 8.1 kullanılabilir. Ama illa 7 kullanacağım diyorsan güncel bir virüs programı kurup her zaman güncel tut(önerim: bitdefender free). Tarayıcınıda her zaman güncel tut(kesinlikle explorer kullanma tavsiyelerim; yeni edge, mozilla, chrome) bilinmedik sitelere girme birde yabancı bilmediğin şüphelendiğin usb bellekleri kesinlikle takma yinede garantisi yok tabi ama dikkatli olursan bir şey olacağını düşünmüyorum.

Desteklenmeyen program fazla yok ama desteklenmeyen oyun var. Sistemin yeni ise güncel bir çok oyunu oynayamazsın. Güvenlik konusuna gelince çok program indiren biri değilsen pek bir sorun yaşamazsın. Destek kesilse bile günlük kullanım için güvenlik sistemi yeterli.

Geri
Yukarı