Çözüldü Windows 10 yetkili hesaba geçilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Konsola geçerek Control userpasswords2 komutunu girip enterlayın, açılan menüden hesapları gördüğünüzde yetkilerini özelliklerden verebilirsiniz. Administrator hesap kilitliyse eğer, şifreyi bilmeniz gerekmektedir bu değişiklikleri yapmak için.
Administrator hesabını aktif etmek içinse net user administrator /active: Yes komutunu eklemeniz yeterli.
Başlat çalıştır üzerinden Control userpasswords2 yaparak giriş yaptığım ekran.
Bu ekran üzerinden, istenilen hesaplar yapılandırılabilir, tamamende kaldırılabilirler.

Eki Görüntüle 1042311

Oraya girmek içinde izin gerekiyordu ama PC sıfırladım gerek kalmadı sağolun.
E-posta ve hesaplar seçeneğini denediniz mi?

PC sıfırladım gerek kalmadı sağolun.
Geçti artık o iş, sıfırladım bir kere, yavaş yavaş indirmeye başlıyorum. Zaten yedek diskimde olmadığından dolayı yine tekrar indirmem tek yok. :)

Bir ay evvel yanlışlıkla 500GB'lık taşınabilir diskimi yanlışlıkla sildim birçok önemli verilerim silindi ve kurtarabildiklerimi kurtardım. Bulut depolama internet sunucularına yedeklediklerimle beraber kısmende olsa verilerimin önemli kısımlarını kurtardım ve Tekrar'dan önlemlerimi alarak diske yedekledim. Demem odur ki, elinizde varsa harici disk vb. mutlaka yedeklerinizi ayrı diske alın, ya da, disk alanınız yeterliyse diskinizde bölüntü yaratarak, yedekleri bu alana depolamanız olası risklerde, elinizde bir yedeğiniz olacaktır. Taşınabilir diskimde laptop diskine aldığım hard disk kutusu 3.0 USB portlu bir box uzun süredirde işimi rahatlıkla görüyor. İki bölüme ayırdım. 1.bölüme yedeklerimi 2.bölümden de format için ayırdığım alan Windows, Linux, Mac ve Android işletim sistemlerini bu bölümden kurup kullanıyorum lazım olduğunda. Format için kullandığım uygulama ventoy adlı son zamanlarda Internet'de adı fazlasıyla duyulan popüler uygulamalardan şiddetle tavsiye ederim bu vesileyle bunu da eklemiş olayım. :)
Ventoy kaynak linki: Releases · ventoy/Ventoy
ugreen2.5inchusb3.0sataharddiskkutusu-4.jpg

Bir ay evvel yanlışlıkla 500GB'lık taşınabilir diskimi yanlışlıkla sildim birçok önemli verilerim silindi ve kurtarabildiklerimi kurtardım. Bulut depolama internet sunucularına yedeklediklerimle beraber kısmende olsa verilerimin önemli kısımlarını kurtardım ve Tekrar'dan önlemlerimi alarak diske yedekledim. Demem odur ki, elinizde varsa harici disk vb. mutlaka yedeklerinizi ayrı diske alın, ya da, disk alanınız yeterliyse diskinizde bölüntü yaratarak, yedekleri bu alana depolamanız olası risklerde, elinizde bir yedeğiniz olacaktır. Taşınabilir diskimde laptop diskine aldığım hard disk kutusu 3.0 USB portlu bir box uzun süredirde işimi rahatlıkla görüyor. İki bölüme ayırdım. 1.bölüme yedeklerimi 2.bölümden de format için ayırdığım alan Windows, Linux, Mac ve Android işletim sistemlerini bu bölümden kurup kullanıyorum lazım olduğunda. Format için kullandığım uygulama ventoy adlı son zamanlarda ınternet'de adı fazlasıyla duyulan popüler uygulamalardan şiddetle tavsiye ederim bu vesileyle bunu da eklemiş olayım. :)
ventoy kaynak linki: Releases · ventoy/Ventoy

Çok teşekkürler yardımızın için sağolun. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı