Windows 10 yönetici parolası sorunu

Maalesef Ahmet Bey yazdığınız yolu denedim. Komut sistemini kullanmam için yönetici hakkına sahip bir hesap seçmem gerektiğine dair bir açıklama geliyor ve üzerinde de PROJE isimli yönetici hesabı seçenek olarak verilmiş. Üzerine tıkladığımda bana tekrar parola soruyor. Boş bırakıp geçmeye çalıştığımda olmuyor. Ayrıca Güvenli modda da yerel hesaptan başka hiçbir hesap gözükmüyor. Oturumu kapatıp tekrar girmeye çalıştığımda da yine YASIN isimli yerel hesabıma giriş yapabiliyorum. Başka hesap çıkmıyor.

Crea80 bahsettiğiniz yöntemi defalarca denedim.Maalesef işe yaramıyor. Her defasında karşıma ilk iletimde paylaştığım 2. resimdeki parola ekranı çıkıyor.

Crea80 dediğim gibi oraya giremiyorum. Yani girmeye yetkim yok sanırım. Tıkladığımda parola ekranı geliyor. Zaten girebilsem problemi çözmüş gibi birşey olacağım.

Adsız-4.png

Bilgisayara Güvenli Mod'da giriş yapabiliyor musun? Yapabiliyorsan Güvenli Mod'da Denetim Masasında Kullanıcı Hesapları bölümünde ASPNET görünüyorsa bu hesabı silmeyi dene. Farklı alternatifleri sonrasında belirtirim.

Evet güvenli modda girebiliyorum. Ama sadece YASIN isimli yerel hesap ile girebiliyorum. ASPNET veya başka bir hesap gözükmüyor. Güvenli mod olamasına rağmen yine hiçbir şeye müdahale edemiyorum.

Bilgisayara Güvenli Mod'da giriş yapabiliyor musun? Yapabiliyorsan Güvenli Mod'da Denetim Masasında Kullanıcı Hesapları bölümünde ASPNET görünüyorsa bu hesabı silmeyi dene. Farklı alternatifleri sonrasında belirtirim.
Sistemde tek yönetici hesabı ASPNET.
Bu hesap silinmezde hade sildi diyelim ne işe yarıyacak anlamadım.
Yasin bilgisayar iş yerime ait demişsin, bilgisayar iş yerine ait olduğu için hesapları kısıtlandırmışlar.
Bu konuyu işyerinde bilgi işlem departmanı varsa onlarla görüşebilirsin.
Yok ben kırmak istiyorum, sordum vermediler şifreyi diyorsan şu videoya göz at ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yalnız elinizde Windows 10 kurulum medyası olması lazım. Amacın ASPNET hesabının şifresi kırmak. Çünkü başka yönetici yok. (Yönetici olmadan Administrator hesabınıda aktif edemesin boşa uğraşma.)
Windows parolası kırma konusunda çok çeşitli programlar var bence en sade yöntem bu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı