Windows 10 yüklediğim için pişmanım

RAM
8GB RAM DDR3 ÇİFT KANAL 1.1600Mhz 2.1333Mhz
SSD veya HDD modeli
1TB 7200RPM
Windows 10'da yaşadığım deneyimi anlatayım. Normalde Windows 11 kullanıyordum fakat bilgisayarda bayağı biraz GB kalmıştı. Ben de Windows 10 yükledim. Windows 10 yüklediğimde bilgisayar aşırı geç açılıp kapanıyordu. İlk başta gözüme battı sonrasında Wi-Fi çok sorun çıkarttı Wi-Fi çalışıyor sonrasında bozuluyor ve Wi-Fi görünmüyordu. Sonrasında sorunlu olan bir fare vardı onu tak çıkar yapa yapa çalışıyordu. Normalde Windows 11'de bayağı bir yapıyordum sorun yoktu ama Windows 10'da bilgisayarda her şey dondu. Bilgisayar hiçbir yanıt vermedi kısaca bana kötü bir deneyim yaşattı.

Not: Eskiden Windows 10 sıkıntı yoktu bence yeni güncelleme ile Windows 11'e geçirmek için Windows 10 kasıtlı bu hale getirilmiş olabilir çünkü Windows 10'u uzun süre kullandım ve gayet de stabil hızlı çalışan sorunsuz bir işletim sistemiydi? Bir de Windows 10 son güncelleme gelmeden önce sıkıntı yoktu.

Windows 10'da yaşadığım deneyimi anlatayım. Normalde Windows 11 kullanıyordum fakat bilgisayarda bayağı biraz GB kalmıştı. Ben de Windows 10 yükledim. Windows 10 yüklediğimde bilgisayar aşırı geç açılıp kapanıyordu. İlk başta gözüme battı sonrasında Wi-Fi çok sorun çıkarttı Wi-Fi çalışıyor sonrasında bozuluyor ve Wi-Fi görünmüyordu. Sonrasında sorunlu olan bir fare vardı onu tak çıkar yapa yapa çalışıyordu. Normalde Windows 11'de bayağı bir yapıyordum sorun yoktu ama Windows 10'da bilgisayarda her şey dondu. Bilgisayar hiçbir yanıt vermedi kısaca bana kötü bir deneyim yaşattı.

Not: Eskiden Windows 10 sıkıntı yoktu bence yeni güncelleme ile Windows 11'e geçirmek için Windows 10 kasıtlı bu hale getirilmiş olabilir çünkü Windows 10'u uzun süre kullandım ve gayet de stabil hızlı çalışan sorunsuz bir işletim sistemiydi? Bir de Windows 10 son güncelleme gelmeden önce sıkıntı yoktu.
Güncelleme ile alakalı bir sorun. Ben modifiyeli windows 10 kullanıyorum gayet akıcı çalışıyor.

Ghost spectre vs modlu isolara bakın.

Sonrasında sorunlu olan bir fare vardı onu tak çıkar yapa yapa çalışıyordu. Normalde Windows 11'de bayağı bir yapıyordum sorun yoktu
Ben de son güncellemeden sonra bu sorunu yaşamaya başladım. Linux Mint'e geçiş yapmıştım bi ara onda hiç böyle problemler olmadı, gıcır gıcır çalışıyordu.

Evet, bana göre haklısın. Mesela, Windows 11 kullanıyorum şu an. Windows 10 kullanırken, Windows Update yaparken falan ayarlar donuyordu, hareket etmiyordu. Şimdi öyle değil. Microsoft, Windows 10'u bilerek yavaşlattığını düşünüyorum Windows 11'e geçirtmek için. Tamamen benim düşüncem, kanıtlı veya gerçek olduğu belirsiz.

Windows 10 "KB5014666" güncellemesini yaptıysanız bundan kaynaklanıyor olabilir.

Ben modlu ISO yerine işletim sisteminin içinden modifiye ettim, 8 GB RAM'de 1.1 yiyor.

Ben çok uğraşmak istemedim hocam. Birkaç deneme yaptım. Test ettiğimde bende RAM kullanımında yakın değerler gördüm ama stabil değildi. Ayrıca belirteyim arka planda Steam açıkken o kadar kullanılıyor. Steam'i kapattığım zaman 1.2 GB civarı geziyor.

Ben çok uğraşmak istemedim hocam. Birkaç deneme yaptım. Test ettiğimde bende RAM kullanımında yakın değerler gördüm ama stabil değildi. Ayrıca belirteyim arka planda Steam açıkken o kadar kullanılıyor. Steam'i kapattığım zaman 1.2 GB civarı geziyor.
Yeni güncelleme :
1657493701286.png

Linux beğendim ama oyunlar falan yüklenmiyor. Exe dosyaları açılsa hemen geçerdim.

Güncelleme ile alakalı bir sorun. Ben modifiyeli Windows 10 kullanıyorum gayet akıcı çalışıyor.

Ghost Spectre vs modlu ISO'lara bakın.

Ghost Spectre önermiyorlar başka bir konuda biri Google hesabına girişler olduğunu ve banka kartında kendisinin yapmadığı işlemler olduğunu söyledi.

Geri
Yukarı