Windows 10 Yüklenemedi Hatası

Nomasko

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır yüklemeye çalışıyorum olmuyor, kafayı yemeden buraya konuyu açayım dedim. Öncelikle bu hatayı alıyorum. Tüm güncelleştirmeler de yüklü hem de isteğe bağlı olanlar da. İnternetten birçok yolu denedim fakat olmadı. Media Creation Tool ile yükledim bilgisayarınız boot sorunu ile karşılaştı yazısı geldi.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün anahtarınızı bir yere not edip 10586 yapısını temiz kurulum yaptıktan sonra ürün anahtarınızı girip sistemi etkinleştirebilirsiniz.

Temiz kurulum derken USB'den temiz kurulumu kastetmiştim. Yani bilgisayarı USB ile başlatmanız lazım. USB'den kurulum yaparsanız böyle bir hata ile karşılaşmazsınız.

USB ile yaptığımda ASUS logosu çıkıyor ve hiç tepki vermiyor bilgisayar ve biraz bekledikten sonra yeniden başlatıyor. USB Fat32 formatında.

Tahminimce kurulumu Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile yapmaya çalışmışsınız. Kurulum yapmaya çalıştığınız bu programdan kurulumu iso olarak kaydedin. Daha sonra Rufus programıyla USB'ye kurulumu yazdırın. Forumda Rufus ile USB'ye kurulum yazdırma konusunda bilgi bulabilirsiniz. BIOS ayarlarını eksik yapmış olabilirsiniz. USB ile ilgili bir sorun olabilir. Burdan kesin bir şey söylemek zor.

USB'ye yazdırdım dediğiniz gibi işte Asus ekranı geliyor ve bir şey olmuyor sonra yeniden başlatıyor. Yardımın için teşekkürler yinede. Windows 8'de kalacak gibi. :(

Tamam sorun şu. Usb'de boot edecek bir şey bulamıyor ve es geçip windows ekranını açıyor. Sorun Bios ayarlarıyla ilgili olabilir ve ya doğru bir şekilde yazdırmamışsınızdır. Rufus programıyla yazdırın. Mbr ve ya Uefi olup olmadığına dikkat edin. Konuyla ilgili bir çok makale ve forumda yeterince bilgi bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı