Windows 10 yüklerken sistem USB'den başlamıyor

watchd

Centipat
Toshiba Satellite laptopımda Windows 7 yüklü fakat Windows 10 format atmak istiyorum ama bir türlü USB'den başlamıyor, boot menüden de başlamıyor, BIOS'tan da başlamıyor. Hiçbir şey yokmuş gibi direkt Windows 7 açılıyor. Boot menuden seçip başlatınca da failed hatası veriyor. Sadece "USB adı failed" şeklinde hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Gigabyte mp61pme s2p anakartı, award bios (uefi desteği olmayan ve bios en son sürümü üzerinde) ve win 7 home premium yüklü (32 bit) bir masaüstü bilgisayarım var. Bilgisayarımı hızlandırmak maksadıyla bir SSD alıp Sata 2 üzerinden win 10 pro (64 bit) yüklemek istiyorum. İlk adım olarak uefi desteği olmayan bios üzerinden bir deneme yapmak için, 64 gb san disk usb üzerine (NTFS) çok farklı programlar ile (rufus, universal USB installer, YUMI vb) win 10 iso dosyasını (forumlarda belirtildiği şekilde) yükledim ve bilgisayarımda ilgili bios ayarlarını da yaparak usb nin çalışıp çalışmadığını görmek istedim. Her denememde (multiboot denemeleri dahil) bios da sandiski görmesine ve usb den başlamasına rağmen, ekranda hiç kurulum programı başlamadan siyah görüntü üzerinde ve sol üst köşede cursor (altçizgi) yanıp sönerek işlem durdu. Bios üzerinden usb ile win 10 kurulumunu başlatabilmem için gerekli başka bir işlem yapmam gerektiği konusunda bilgisi olan varsa ve benimle paylaşabilirse çok sevinirim.

WinSetupFromUSB ile ISO dosyasını USB'ye yazdırın.
Sistemi BIOS'a girip flash ile başlatın ve sistemi kurun.

BoomBookTR çok teşekkür ederim. WinSetupFromUSB ile sonunda kurulum bölümüne geçebildim. Artık SSD geldiğinde gönül rahatlığı içinde kurulum yapabileceğimi düşünüyorum. Rufus, universal USB installer, YUMI gibi programlar ile 64 GB USB ye FAT32 olarak kurulum yapılamadığından dolayı PC takılıp kalıyordu sanırım. İSO dosyasını NTFS ile kurmada ısrarcı programlar ya da ben bilemedim belki de. Ama bu programda 64 GB USB FAT32 olarak formatlanıp İSO dosyasını üzerine atabildim. İlginiz için tekrardan çok teşekkür ederim.

BoomBookTR çok teşekkür ederim. WinSetupFromUSB ile sonunda kurulum bölümüne geçebildim. Artık SSD geldiğinde gönül rahatlığı içinde kurulum yapabileceğimi düşünüyorum. Rufus, universal USB installer, YUMI gibi programlar ile 64 GB USB ye FAT32 olarak kurulum yapılamadığından dolayı PC takılıp kalıyordu sanırım. İSO dosyasını NTFS ile kurmada ısrarcı programlar ya da ben bilemedim belki de. Ama bu programda 64 GB USB FAT32 olarak formatlanıp İSO dosyasını üzerine atabildim. İlginiz için tekrardan çok teşekkür ederim.
Sorun çözüldü ise çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz. ;) Çözdüğünüze sevindim.

SSD geldi ve bugün win 10 kurulum yaptım. Sorunsuz kurdu. Ancak bilgisayar çalışırken birden kapattı kendini ve bir daha da açılmadı. Power supply arızalandı büyük ihtimalle. 15X14X8,5 cm boyutlarında ISO switching power supply ISO-450pp modeli 350 W. Bunun yerine kullanabileceğim uygun bir Power Supply modeli tavsiyesine ihtiyacım var. 400 W ve üstü de olabilir belirttiğim boyutlarda olmak şartıyla.

Geri
Yukarı