Çözüldü Windows 10 yüklerken veriler gider mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lisangurses

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı USB aracaılığı ile Windows 8.1'den Windows 10'a güncelleyeceğim fakat arkadaşım C diskindeki veriler gider falan dedi, bu tarz şeyler olur mu?

Çözüm
Bilgisayarımı USB aracaılığı ile Windows 8.1'den Windows 10'a güncelleyeceğim fakat arkadaşım C diskindeki veriler gider falan dedi, bu tarz şeyler olur mu?

Yükseltme sırasında gitmez. Fakat sıfır kurulum yapıyorsan diskleri silersen gider. Siz yine de flash belleğiniz varsa yedeklerinizi oraya alın.

Yükseltme sırasında gitmez. Fakat sıfır kurulum yapıyorsan diskleri silersen gider. Siz yine de flash belleğiniz varsa yedeklerinizi oraya alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Update yapmak için PC açıkken USB deki setup.exe yi çalıştırarak yaparsanız verilerinizi saklayabilir veya silebilirsiniz. Eğer USB'den boot edip diskleri silersen verilerin gider.

Yükseltme sırasın da gitmez. Fakat sıfır kurulum yapıyorsan diskleri silersen gider. Siz yine de flash belleğiniz varsa yedeklerinizi oraya alın.

Yani şöyle bilgisayarda 200 GB aile fotosu var 😃 onları USB ile yedeklemem pek mümkün değil.

C diskindeki verileri D diskine alırsam bir şey olur mu peki? Yani D diski sıfırlanıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

USB ile format yapılacaksa C: Diskiniz yani işletim sisteminizin olduğu klasör silinip yeni işletim sisteminiz kurulacaktir.
Veri silinir.

Yani şöyle bilgisayarda 200 GB aile fotosu var 😃 onları USB ile yedeklemem pek mümkün değil.

C diskindeki verileri D diskine alırsam bir şey olur mu peki? Yani D diski sıfırlanıyor mu?

D diskine bir şey olmaz. O diski seçmezseniz.

D diskine verileri atıp D diskini silmezseniz gitmez.

Dostum sana önerim ufak bir meblağ vererek onları Google One a taşıman ben öyle 500 gba yakın aile sırları harddiski uploadladım harddiski de formatladım ikinci bilgisayarıma taktım.

D diskiniz, C diskinden bölümlendirerek mi oluşturuldu yoksa fiziki olarak ayrı bir disk mi var?
Fiziki olarak var ise sorun yok ama eğer bölümlendirerek oluşturduysanız C'yi sildiğiniz zaman diğer disk bölümüde birleşeceği için veriler silinir. Siz ne olur ne olmaz cloud platformlarına bir yedek alın.

D diskiniz, C diskinden bölümlendirerek mi oluşturuldu yoksa fiziki olarak ayrı bir disk mi var?
Fiziki olarak var ise sorun yok ama eğer bölümlendirerek oluşturduysanız C'yi sildiğiniz zaman diğer disk bölümüde birleşeceği için veriler silinir. Siz ne olur ne olmaz Cloud platformlarına bir yedek alın.

Bölerek oluştursa bile sadece C diskini silse diğer diske yine dokunmadığı sürece silinmez ki? Neye dayanarak bunu söylediniz?

Geri
Yukarı