Windows 10 yüksek CPU kullanımı sorunu

ufoandaliens

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar CPU kullanımı neden böyle yüksek gözüküyor işlemler ve açık programlara baktığımızda o kadar olmaması lazım. Windows 10'un yeni versiyonu ile alakalı bir sorun olduğunu duymuştum onla alakalı olabilir mi?
  • E2200 2.20GHz
  • 3072MB DDR2 RAM
  • HD6570 2GB ekran karti
  • 150 GB hardisk
  • Windows 10 (1809)
  • 1.png
    2.png
    3.png
    4.png

Öncelikle geçmiş olsun, sisteminde bir virüs taraması yaptır. Ve yine görev yöneticisinden başlangıçta açılan programları tamamen devre dışı bırak sistemini yeniden başlat. İyi bir gözlemleme yaparsan oradan bir şeyler çıkarabilirsin. Genellikle Disk veya CPU kullanımını başlangıçta açılan zararlı yazılımlar sağlar. Bu adımı tamamladıktan sonra bi tekrar yaz duruma göre devam edelim.

Öncelikle geçmiş olsun, sisteminde bir virüs taraması yaptır. Ve yine görev yöneticisinden başlangıçta açılan programları tamamen devre dışı bırak sistemini yeniden başlat. İyi bir gözlemleme yaparsan oradan bir şeyler çıkarabilirsin. Genellikle Disk veya CPU kullanımını başlangıçta açılan zararlı yazılımlar sağlar. Bu adımı tamamladıktan sonra bi tekrar yaz duruma göre devam edelim.
Temiz format atmıştım daha 1 hafta oldu. Windows 10'un 1809 sürümünden kaynaklandığını bir kaç yerde okudum o yüzden konu açma gereği duymadım. Yeni güncelleştirmeler gelir düzelir sandım ama daha ortada bir şey yok o yüzden bugün açtım konuyu. Sizin dediklerinizi garanti olsun diye uyguladım zaten başlangıçta Steam, Amd'nin driver sürücüsü, Java ve Windows Security'den başka bir şey yok. Windows Defender'dan Tam taramada yaptım ama bir şey çıkmadı.

Gizli Virüsler olabiliyor.
Windows Defender ile 2-3 defa tam tarama yaptım zaten 1 hafta önce yeni format atmıştım format attığım gün bile böyleydi. Yeni Windows 10 Sürümü alakalı ile duymuştum çoğu kişi bu sorunu yaşıyormuş yeni sürümü bekleyip onla beraber temiz bir format daha atmayı düşünüyorum..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı