Çözüldü Yüksek CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ulaş Ezgin

Decapat
Merhaba, görev yöneticisine bakmadığım zaman CPU kullanımım %90'lara fırlıyor. Fakat açtığımda hızlıca geri iniyor. İlk başta mining virüsü olduğunu düşündüm fakat malwarbytes bir sorun bulamadı. Ayrıca Process Monitor ile bir süre kontrol ettim fakat herhangi bir garipliğe rastlayamadım.

Çözüm
Task Manager'ı açtığımda CPU %90 yazıyor fakat 2-3 saniye içinde normal oranlara düşüyor. HWInfo nedir?

Peki bunun sebebi ne olabilir? Durduk yere olacak değil ya.
Durduk yere oluyor işte hocam, ben de görev yöneticisini açıyorum ekranda bir kaç saniyeliğine GPU-CPU 100’e bile dayanabiliyor. Bitince geçiyor; HWInfo sıcaklıkları, kullanımları doğru ve hızlı gösteren bir program. Link:

Açarken ”Only Sensors” seçeneğini seçin.
Merhaba, görev yöneticisine bakmadığım zaman CPU kullanımım %90'lara fırlıyor. Fakat açtığımda hızlıca geri iniyor. İlk başta mining virüsü olduğunu düşündüm fakat malwarbytes bir sorun bulamadı. Ayrıca Process Monitor ile bir süre kontrol ettim fakat herhangi bir garipliğe rastlayamadım.
Nasıl anladınız? Programı yukarı çıkarınca kullanımlar mı artıyor? İsterseniz HWInfo’dan bakabilirsiniz doğru kullanımlara, çünkü görev yöneticisinde Alt+Tab falan yapınca ekran kartı ve işlemci kullanımları aniden artmış gibi gözüküyordu.

Tahminimce görev yöneticisinin hatası gibi bir şey. Ya da program ilk açılırken cidden kısa süreliğine kullanımları arttırıyor.

Son düzenleme:

Bence sen görev yöneticisini açtığın anda işlemcinin kullanımı yükseliyor ve tamamen açılınca kullanım düşüyor. Bu gayet normal bir şey bence sen yanlış anlamışsın.

Nasıl anladınız? Programı yukarı çıkarınca kullanımlar mı artıyor? İsterseniz HWInfo’dan bakabilirsiniz doğru kullanımlara.
Task Manager'ı açtığımda CPU %90 yazıyor fakat 2-3 saniye içinde normal oranlara düşüyor. HWInfo nedir?
Bence sen görev yöneticisini açtığın anda işlemcinin kullanımı yükseliyor ve tamamen açılınca kullanım düşüyor. Bu gayet normal bir şey bence sen yanlış anlamışsın.

Durduk yere oluyor işte hocam, ben de görev yöneticisini açıyorum ekranda bir kaç saniyeliğine GPU-CPU 100’e bile dayanabiliyor. Bitince geçiyor; HWInfo sıcaklıkları, kullanımları doğru ve hızlı gösteren bir program. Link:

Açarken ”Only Sensors” seçeneğini seçin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı