Windows 10 yüksek RAM kullanımı sorunu

1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
  2. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
  3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
    Değer adı: PoolUsageMaximum
    Veri türü: REG_DWORD
    Radix: Ondalık
    Değer verisi: 60
    Değeri 60 olarak ayarlamak, Bellek Yöneticisi'ne kırpma işlemine PagedPoolMax için varsayılan ayar olan yüzde 80 yerine yüzde 60 değerine ulaşıldığında başlamasını bildirir. Ani artışlarda yüzde 60 eşiği yeterli değilse, bu ayarı yüzde 50 veya yüzde 40'a düşürün.
    Değer adı: PagedPoolSize
    Veri türü: REG_DWORD
    Radix: Onaltılı
    Değer verisi: 0xFFFFFFFF
    PagedPoolSize değerini 0xFFFFFFFF olarak ayarlamak, en fazla disk belleği havuzunu bilgisayardaki diğer kaynakların yerine ayırır.
  4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
  5. Değişikliklerin etkili olması için sunucuyu yeniden başlatın.
    [/QUOTE]

Ya Windowsun bir hizmetinde bir açık olmuştur Ram kullanımı azaltılmadığı için sürekli artmaya başlamıştır, ya da çok fazla program açıksa ve kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarda çalışıyorsa bu tip problemler meydana gelebilir. Çözümü ise; Görev Yöneticisinde Performans sekmesine tıklayın ve sol alttan "Kaynak İzleyicisini Aç"a tıklayın. Gelen pencerden Bellek sekmesine tıklayın. Daha sonra üstteki satırlarda "Özel (KB)"a tıklayın. 2 saniye bekleyin ve en üstte en çok bellek tüketen işlemi göreceksiniz. Ekran görüntüsünü atın. Ona göre çözüm üretmeye devam edeceğim...

Ya Windowsun bir hizmetinde bir açık olmuştur Ram kullanımı azaltılmadığı için sürekli artmaya başlamıştır, ya da çok fazla program açıksa ve kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarda çalışıyorsa bu tip problemler meydana gelebilir. Çözümü ise; Görev Yöneticisinde Performans sekmesine tıklayın ve sol alttan "Kaynak İzleyicisini Aç"a tıklayın. Gelen pencerden Bellek sekmesine tıklayın. Daha sonra üstteki satırlarda "Özel (KB)"a tıklayın. 2 saniye bekleyin ve en üstte en çok bellek tüketen işlemi göreceksiniz. Ekran görüntüsünü atın. Ona göre çözüm üretmeye devam edeceğim...
Hocam Adamın Disk Belleği Olmayan Havuz bölümüne bakın. 16 GB belleği hangi program kullanabilir sizce?

Bu sorun zaten bilgisayarı uzun süre açık bıraktığımda meydana geliyor resimleri atmıştım zaten ne yapmam gereltiği konusunda kararsızım herkes başka bir şey yap diyor.Moderatör arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler.

Virüs taraması yaptın mı? Bilgisayarına virüs girmiş olabilir. Herhangi bir AV ile tam sistem taraması yap. Olmaz ise
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu arkadaş yardımcı olmaya çalışmış, bir izle.

Hocam Adamın Disk Belleği Olmayan Havuz bölümüne bakın. 16 GB belleği hangi program kullanabilir sizce?
Dediğim gibi eğer sistemdeki herhangi bir hizmette bir açık oluştuysa yani Ram kullanımı arttıkça tekrar azaltılamadıysa sürekli Ram kullanımı artmaya başlar. Bu sorunu başka bilgisayarlarda da gözlemlemiştim. Runtime Broker gibi işlemler sebep olabilir. Başka bir ihtimalde kötü amaçlı yazılımlar Ramı gereksiz yere işgal ederse de bu sorun oluşabilir.

Bu sorun zaten bilgisayarı uzun süre açık bıraktığımda meydana geliyor resimleri atmıştım zaten ne yapmam gereltiği konusunda kararsızım herkes başka bir şey yap diyor.Moderatör arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler.
Siz lütfen benim dediğim yerden de bir ekran görüntüsü atın. Ordan ekran görüntüsü paylaşmamışsınız.
Görev Yöneticisinde Performans sekmesine tıklayın ve sol alttan "Kaynak İzleyicisini Aç"a tıklayın. Gelen pencerden Bellek sekmesine tıklayın. Daha sonra üstteki satırlarda "Özel (KB)"a tıklayın. 2 saniye bekleyin ve en üstte en çok bellek tüketen işlemi göreceksiniz. Ekran görüntüsünü atın.

Yolladım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 80
Çok tuhaf. Listede anormal derecede Ram kullanan bir işlem olmamasına rağmen 8 GB ın üstünde bir kullanım söz konusu. Şunu deneyin : Yönetici olarak bir komut istemi açın ve şu komutu yazın " sfc /scannow". Bu komut sistemde bir bütünlülük taraması yapacak, yani sistem dosyalarında bir sıkıntı olup olmadığını denetleyecek. Tarama sonunda çıkan mesajı buraya atın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı