Windows 10 Yüksek RAM Kullanımı Sorunu

vladseras

Kilopat
Daha fazla  
Son 1-2 hafta içerisinde yanlışlıkla fark ettiğim bir sorun var. Bilgisayarı ilk açtığımda her şey normal RAM kullanımı olması gerektiği gibi ama PC'de oyunları oynadığımda girip çıktığımda sanki RAM kendini sıfırlamıyor gibi kalıcı bir yük kalıyor, nedenini hala anlayamadım.

upload_2017-12-18_19-22-2.png

Yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi tek RAM yiyen 100 MB'lık Discord ama %60 civarında saçma bir RAM kullanımı var.

upload_2017-12-18_19-22-57.png

1607 sürümü kullanıyordum sonra 1907 sürümüne geçtim ama beğenmeyip tekrar geri dönüp sildim. Sonra tekrar 1907 sürümüne geçtim, ilgisi olabilir mi sizce?

Olabilir. Aynı sorun ben de var. Birde disk %100 oluyor. 1709 yüklemeden sorun yoktu.

Evet bende 1709'a geçtikten sonra farkettim.

Killer Network'ten kaynaklanabilir. Onu silip sadece ethernet sürücüsü olan versiyonu kurun.

Dediğinizi deneyeceğim, sadece ethernet driverini yüklemem yeterli olacaktır o zaman.

1907 sürümü mü var?Windows 10 ben de hayla 1709 sürümü var da?Tüm güncellemeler yapılı.
Eki Görüntüle 271852 Eki Görüntüle 271853
Benimki böyle. İstersen 1709 sürümünü yükle format atıp.

Benim hatam sürümleri karıştırıyorum, çoğu arkadaşımda 1709 güncel sürümü kullanmakta ve memnunlar dediğiniz gibi baştan temiz kurulum yapacağım sanırım.

Konuyu açan arkadaş yüksek ihtimalle Fenerbahçelidir, yada komiklik olsun diye bilerek 1907 yazmıştır. Windows'un son güncel sürümü 1709.

Hayır benim hatam beşiktaşlıyım rakamları karıştırdım. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı