Windows 10 yüksek RAM kullanımı

Hasan-Basri

Hectopat
Görev yöneticisine girdiğimde durduk yere RAM kullanımının 3 GB olduğunu fark ettim. Arkada sadece 1 sekme Google açık olmasına rağmen 9 tane gözüküyor. İnternetten biraz araştırdım ve uzantılar yüzünden çok sekme olduğunu öğrendim ama sadece 4 tane uzantım var. Hangi uygulamalar gereksiz hangilerini kapatmalıyım? Yoksa bu kadar RAM kullanımı normal mi? Lütfen yardımcı olun.

Ekran Görüntüsü (36).png
Ekran Görüntüsü (37).png
Ekran Görüntüsü (38).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal ? Neresi normal acaba kendi bilgisayarım ile karşılaştırdığımda 1.5 GB daha fazla RAM kullanıyor.

Sadece Opera açık ve kullanılan RAM ortada :) Bir de buna Chrome'un açık olduğunu ekleyelim daha fazla RAM tüketen bir tarayıcı.
Yani normal değerler.
Adsız.png

Sadece Opera açık ve kullanılan RAM ortada :) Bir de buna Chrome'un açık olduğunu ekleyelim daha fazla RAM tüketen bir tarayıcı.
Yani normal değerler.
Eki Görüntüle 355742
Bende diyorum ki Chrome açık şekilde bende 2 GB RAM kullanıyor. Ayrıca siz kendi Windows 7’nizde tema düzenlemesi yapmışsınız ek programlarla onlarda RAM kullanımına bir etken.

Bende diyorum ki Chrome açık şekilde bende 2 GB RAM kullanıyor. Ayrıca siz kendi Windows 7’nizde tema düzenlemesi yapmışsınız ek programlarla onlarda RAM kullanımına bir etken.

Öncelikle herhangibi bir tema kullanmıyorum. Sadece başlat icon'um farklı diye havadan 2 GB RAM mi kullanacak bilgisayar? Güldürmeyin :) Her sistem kendi ihtiyacına göre arka planda uygulama çalıştırır. Bu bir bilgisayarda 1 GB olabilir başka bir bilgisayarda 2 GB olabilir.
Arkadaşın bilgisayarda daha arka planda Office, Skype, Chrome açık. Buna bir de laptop arka plan servislerini eklersek bu değerler gayet normal.

0.PNG

Sistemden sisteme değişir RAM kullanımı. Kendi sisteminizle karşılaştırmanız için, aynı servisleri ve yazılımları açıp karşılaştırmanız gerekir. Görüldüğü üzre Skype, Chrome vs. açık.

Bu da benim sistemim;

görev yön.png
görev yön 2.png

Sizin söyleminize göre bende sorunlar silsilesi var :)

Öncelikle herhangibi bir tema kullanmıyorum. Sadece başlat icon'um farklı diye havadan 2 GB RAM mi kullanacak bilgisayar? Güldürmeyin :) Her sistem kendi ihtiyacına göre arka planda uygulama çalıştırır. Bu bir bilgisayarda 1 GB olabilir başka bir bilgisayarda 2 GB olabilir.
Arkadaşın bilgisayarda daha arka planda Office, Skype, Chrome açık. Buna bir de laptop arka plan servislerini eklersek bu değerler gayet normal.

Eki Görüntüle 355746
Skype açık değil kapanmıyorda ,denetim masasından sileyim dedim orda da gözükmüyor , zaten kullanmıyorum skypeı, kafayı yedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı