Windows 10 yükseltme sonrası format

Arkadaşlar sorularım şöyle.

1- Bilgisayarın sağ altında bana 29 Temmuz' dan önce Windows 10 simgesi gelmişti ve ben de rezervimi almıştım. Ama bana hala Windows 10 yükleyin diye bi bildirim gelmedi. Ya da geldi de ben mi anlamadım ? Eğer bildirim gelmeden yükseltme yaparsam yine de lisansım korunmuş olacak mı ? Yani kurulum esnasında benden lisans istemeyecek değil mi ?

2- Şimdi diyelim ben yükseltmemi yaptım diyelim. Bir daha format atmak istersem nasıl atayım ? Yedekleme CD' leri oluşturmam mı lazım ?

Komut satırına aşağıdaki kodu yazın. Yükseltme işlemi başlamazsa 32 bit Windows 10 medya oluşturma aracıyla işletim sisteminize uygun sürümü seçerek bütün ayarlarınızı koruyan ilk seçeneği seçerek yükseltme işleminizi gerçekleştirin. İşletim sistemini 32 bit Windows Home Türkçe seçmeyi unutmayın.
Kod:
wuauclt.exe /updatenow

Yükseltme yaptıktan sonra istediğiniz zaman Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Sıfırla seçeneğiyle temiz kurulum yapmanız mümkün. İlk seçenek dosyalarınızı korur, ikinci seçenek dosyalarınızı silip format atarmış gibi kurulum yapar.

Komut satırına aşağıdaki kodu yazın. Yükseltme işlemi başlamazsa 32 bit Windows 10 medya oluşturma aracıyla işletim sisteminize uygun sürümü seçerek bütün ayarlarınızı koruyan ilk seçeneği seçerek yükseltme işleminizi gerçekleştirin. İşletim sistemini 32 bit Windows Home Türkçe seçmeyi unutmayın.
Kod:
wuauclt.exe /updatenow

Yükseltme yaptıktan sonra istediğiniz zaman Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Sıfırla seçeneğiyle temiz kurulum yapmanız mümkün. İlk seçenek dosyalarınızı korur, ikinci seçenek dosyalarınızı silip format atarmış gibi kurulum yapar.
Peki benim dediğim gibi yükseltme yaptıktan sonra yedekleme CD' si oluşturup yapsam olmaz mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı