Windows 10 Yükseltme Sonrası Oyunlarda Kasma

Adion

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Bilgisayarımı Windows 8’den Windows 10’a update ettim. Bilgisayarımda önceden yüklü olan ve çok az bir kasmayla oynadığım Dying Light, GTA V gibi oyunlara updateden sonra girdiğimde oyunlar inanılmaz kasmaya başladı. Açıkçası pişman oldum. Sizce ne yapabilirim?

Bunun birçok nedeni olabilir. Upgrade edince eski işletim sisteminden hatalı alınan ayarlar olabiliyor. İlk tavsiyem C sürücüne sağ tıklayıp Özellikler dedikten sonra Disk Temizleme seçeneğine gelin. İlk işlem bittikten sonra solda Sistem Dosyaları seçeneği çıkacak. Ona tıklayın ve bir daha tarama yapılsın. Çıkan pencereden bütün seçenekleri seçin ve Sil deyin. Bu işlem Windows.old’u silecektir ve sabit diskte hatırı sayılır yer açacaktır. Bu da performansa olumlu etki eder. Ayrıca en son Windows 10 1511 sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bütün güncelleştirmeleri yapın. Ve tabii ki ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Son olarak Windows 10 ile yavaşlama bir tesadüf olabilir. Uzun zamandır temizlemediyseniz toz birikir ve bu da ısınmaya neden olur. Isınma da güçte dalgalanmaya neden olur! Bu da sistemin karanlık tarafına geçmesine yol açar. Bunu önlemek için termal macun yenilenmeli ve cihazın kalbi temiz tutulmalıdır çekirge.

Aynı sorundan bende şikayetçiydim. Şayet bilgisayarımın driverlerini manuel olarak güncelleyene kadar. Masaüstü bilgisayarımda böyle bir sıkıntı olmamıştı ama laptopta aynı sorunları inanılmaz şekilde bende yaşamıştım. Bide ilk başlarda cidden kasıyor. Bilgisayarın kendine gelme süresi, dosya açma hızı ama herhalde daha sonradan arkadan update yapıp stabilize ediyor. Düzeliceğini temenni ederim. Ama driverları manuel olarak güncellemenizi tavsiye ederim Mod Beyciğim.

Oyunun kasma sebebinin bilgisayarda çalışan programlarla alakası olmadığını anlamak için temiz önyükleme yapın.
Temiz önyükleme yaptıktan sonra hala sorun devam ediyorsa sorun sistem dosyalarının bozulmasından ve ya sürücülerden olabilir.
Sistem dosyalarının durumunu sfc /scannow komutu ile konrol edin. Sürücüleri sitesinden güncelleyin.
Sorun devam ediyorsa görev yöneticisinden bellek kullanımına göre sıralayıp kontrol edin. Sistem ve sıkıştırılmış bellekte sürekli yüksek bellek ve ya işlemci kullanımı varsa sürücülerle ilgili olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı