Windows 10 Yükseltme sonrası PC yavaşladı

Ömer34GS

Centipat
Dün Recep abi sağ olsun bilgisayarımı Windows 10'a yükselttim. Ama biraz bu sıkıntıdan var. Acaba yeni geçtiğimiz için mi oldu bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin özelliklerini atabilir misiniz? Eğer sistem yeterli değilse yeni geçtiğinizden olabilir. Ayrıca orijinal olarak yüklediğiniz varsayarak soruyorum ki sistemi hangi depolama aygıtına kurdunuz? (HDD/SSD ve mümkünse modeli)

Güncelleme değilde sıfırdan kurulum yapsan daha iyi olur. Yapamıyorsan alttaki adımları izle tek tek
hızlandırmak için yapman gerekenler ;
1- Bilgisayarım - sağ tık - özellikler - gelişmiş sistem ayarları (pencerenin solunda) - gelişmiş - ayarlar - sadece tikli olanlar alttakiler gibi olsun
ekran yazı tipini düzelt
Masaüstü simge etiketlerinde gölge kullan
Menü öğeleri seçildikten sonra gölgelensin
Peek özelleğini etkinleştir
Simgeler yerine küçük resimler göster
2- Bilgisayarım - Yerel disk C - sağ tık - özellikler - genel - disk temizle - sistem dosyalarını temizle - indirilenler hariç hepsini seç ( geri dönüşüm kutusuda silinir bu işlemi yapınca) eger uyarı gelirse tamam de
3- hardiskin HDD ise yap SSD ise yapma Bilgisayarım - Yerel disk C - sağ tık - özellikler - Araçlar - En İyi duruma getir - yalnızca (C) - en iyi duruma getire tıkla - Tamam (% parçalanmış ) diyene kapatma pencereyi bu 3 işlem bilgisayarını hızlandırmaya yararlıdır.

Windows 10'u en az 7-8 kere 0'dan yükledim geri sildim. Birçok OS' yi denedim. Windows 8.1 Pro. en hızlısı diyorum ve yalnızca 5 tane güncelleme yüklü; bunlardan sonu "55" ve "42" ile bitenler olmadan zaten son sürüm Net Framework yükleyemezsin, diğer 3'ü nereden geldi bilmiyorum ama daha hızlı bir sistem olsaydı, çoktan geçerdim.

Windows 10'u en az 7-8 kere 0'dan yükledim geri sildim. Birçok OS' yi denedim. Windows 8.1 Pro. en hızlısı diyorum ve yalnızca 5 tane güncelleme yüklü; bunlardan sonu "55" ve "42" ile bitenler olmadan zaten son sürüm Net Framework yükleyemezsin, diğer 3'ü nereden geldi bilmiyorum ama daha hızlı bir sistem olsaydı, çoktan geçerdim.
Ben şu an Windows 10 sürüm 1607 kullanıyorum 8.1'den geçtim fakat bir fark hissetmedim. (HDD kullanıyorum)

• İntel Pentium e6800
  • 3 GB DDR2 RAM
  • HDD
  • Windows 1903 sürüm

Bende sorunsuz çalışıyor. sizin i3 i5 i7 li sistemlerinizde nasıl çalışmıyor anlamıyorum?

Vvisual studio 2019 öğrenmeye çalışıyorum. Üstüne League of Legends de oynuyorum.

Ben de Photoshop ve VEGAS PRO kullanıyorum sistem ağlıyor. Sisteminiz 32 bit mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı