Windows 10 Yükseltme Sonrası Veriler Silinir mi?

• Konuyu başlatan Unsal Mehmet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B
U

Unsal Mehmet

Ziyaretçi
Windows 10 bildirimi aldım ve şimdi yükselt, yükseltmeyi rezerve et gibi seçenekler vardı ve yükseltmeyi rezerve et dedim şu an iniyor.
  • Yükseltmeyi rezerve etmek ile şimdi yükseltin farkı nedir?
  • Yükselttikten sonra Orijinal Windows 10 Key'imi nereden öğrenebilirim?
  • Windows 10'a yükselttikten sonra verilerim aynı şekilde duracak mı?
  • Windows 10 kampanyasından yararlanmak için önceden indirme aracı ile Windows 10 imajını indirmiştim ve yükselttikten sonra Key'i bir şekilde öğrenmiştim(şuan aklımda değil nasıl öğrenildiği), öğrenmiş olduğum Windows 10 keyini internette arattırdığımda ise başka sitelerde de vardı, bu key benim madem neden internette de vardı? Sadece benim cihazım için olmayacak mıydı neden böyle oldu?
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

• Rezerve ettiğin taktirde size kurulum tarih seçtirecektir, şimdi yükselt'i seçtiğin taktirde kurulum anında başlayacaktır.
  • Bildrim aldıysan ve yükseltmeni söylüyorsa "orijinal key" bulmana gerek yok, yasal olarak "orijinal" olacaktır. (Şuanki Windows sürümünüz orijinal ise tabii)
  • Evet, verilerin aynı şekilde duracak. Hiçbir kayıp olmaması gerekyior
  • Bu konu hakkında maalesef bilgim yok. Korsan bir sürüm kullanıyor olma ihtimaliniz söz konusu yada kullandığınız yazılımın yanlış bilgi veriyor olması.

Bildrim aldıysan ve yükseltmeni söylüyorsa "orijinal key" bulmana gerek yok, yasal olarak "orijinal" olacaktır. (Şuanki Windows sürümünüz orijinal ise tabii)

Orijinal key derken yani Windows 10 ücretsiz sahip olacağım bu sisteminde bir keyi olacak değil mi? Bu keyi nereden öğrenirim demek istedim.

Birde Rezerveyi başlattım ne zaman sonuçlanır ne zaman yükseltebilirim?

Bu konu hakkında maalesef bilgim yok. Korsan bir sürüm kullanıyor olma ihtimaliniz söz konusu yada kullandığınız yazılımın yanlış bilgi veriyor olması.

Teşekkürler. @delreyloveXO
Kesin cevabı olan ?

@Murat5038 @JaroxJamaica

Key'i internette görüyorsanız ya arkadaşın dediği gibi korsandır ya da bir aralar yükleme için kullanılan ancak etkinleştirme yapılamayan anahtarlar yaynladı Microsoft. Sizin dediğiniz onlardan biri olabilir.

Artık yükselttikten sonra ürün anahtarı aramanıza da pek gerek yok. Anakart değiştirmediğiniz sürece ne kadar format atarsanız atın formattan sonraki ilk internet bağlandığınız anla beraber Windows aktif olacaktır, otomatik olarak.

Buyurun cevaplarınız.
  • Yükseltmeyi rezerve etmek ile şimdi yükseltin farkı nedir? Farkı yoktur.
  • Yükselttikten sonra Orijinal Windows 10 Key'imi nereden öğrenebilirim? AIDA64 adlı programın lisanslar bölümünden.
  • Windows 10'a yükselttikten sonra verilerim aynı şekilde duracak mı? Adı üstünde yükseltme tabiki duracak. (Yazılımların ve Driverların dahil.)
  • Windows 10 kampanyasından yararlanmak için önceden indirme aracı ile Windows 10 imajını indirmiştim ve yükselttikten sonra Key'i bir şekilde öğrenmiştim(şuan aklımda değil nasıl öğrenildiği), öğrenmiş olduğum Windows 10 keyini internette arattırdığımda ise başka sitelerde de vardı, bu key benim madem neden internette de vardı? Sadece benim cihazım için olmayacak mıydı neden böyle oldu? Key virüs ile çalınmış olabilir, korsan kullanıyor iseniz eski key (yazı olarak) değişmez sadece Windows 10'a ait olacak şekilde değişir.Ayrıca indirme aracı ile indirmenizi önermem sorun yaratabilir. Windows 10'u alın ikonu ile veya Windows Update üzerinden Windows 10 güncellemesini indirebilirsiniz.

Windows 10'a yükselttikten sonra verilerim aynı şekilde duracak mı?
Duracak yalnız windows old olarak özel dosyalar orada saklanmış olarak kalabilir. Kısaca silinmez. Yükseltmeden sonra programları güncellemeyi unutma yoksa ileride çeşitli hatalar alabilirsin.
Windows 10 kampanyasından yararlanmak için önceden indirme aracı ile Windows 10 imajını indirmiştim ve yükselttikten sonra Key'i bir şekilde öğrenmiştim(şuan aklımda değil nasıl öğrenildiği), öğrenmiş olduğum Windows 10 keyini internette arattırdığımda ise başka sitelerde de vardı, bu key benim madem neden internette de vardı? Sadece benim cihazım için olmayacak mıydı neden böyle oldu?
Bahsetmiş olduğun trial MS lisans anahtarıdır bu Win 8'den itibaren lisans sistemi değişmiştir. Ana lisans ve Oem lisans gibi çeşitler mevcut. Bahsettiğin lisans anahtarı sadece ürün tespiti için kullanılan ve yüklerken hangi ürünü yükleyeceğine karar veren lisanstır.

Yükseltme sürümünüz rezerve edildi diyor ne zaman sonuçlanır bu ?
İndirme işlemi arkada devam ediyor olabilir indirme hızına bağlı olarak 3 saat civarını bulabilir kesinti veya hatayla karşılaşmaz ise. Eğer indirme yapmıyorsa araç ile medya oluşturup yine yükseltebilirsiniz.

Duracak yalnız windows old olarak özel dosyalar orada saklanmış olarak kalabilir. Kısaca silinmez.

Windows 10'a ISO kullanmadan direk Microsoftun sağladığı GWX arayüzünü kullanarak yükseltme yaparsan dosyalar kurulum sırasında gerekli yerlerine zaten taşınıyor. Windows.old duruyor muydu hatırlamıyorum fakat dursada durmasada içindekileri sistem yükseltme sırasında işliyor yani bir ihtiyacımız yok bu klasöre.

İndirme işlemi arkada devam ediyor olabilir indirme hızına bağlı olarak 3 saat civarını bulabilir kesinti veya hatayla karşılaşmaz ise. Eğer indirme yapmıyorsa araç ile medya oluşturup yine yükseltebilirsiniz.
2-3 Gündür bekliyorum.
Ekran Alıntısıeqwrr.PNG
Bahsetmiş olduğun trial MS lisans anahtarıdır bu Win 8'den itibaren lisans sistemi değişmiştir. Ana lisans ve Oem lisans gibi çeşitler mevcut. Bahsettiğin lisans anahtarı sadece ürün tespiti için kullanılan ve yüklerken hangi ürünü yükleyeceğine karar veren lisanstır.

Dediğinizi pek anlamış değilim ama yükseltince tam sürüm bir Windows 10 Key'ine sahip olmuyor muyuz? AIDA64 ile öğrenmiştim Keyi. Key problemi yüzünden tekrar yükseltme yapıyorum.

2-3 Gündür bekliyorum.

Dediğinizi pek anlamış değilim ama yükseltince tam sürüm bir Windows 10 Key'ine sahip olmuyor muyuz? AIDA64 ile öğrenmiştim Keyi. Key problemi yüzünden tekrar yükseltme yapıyorum.

ŞUANKİ işletim sisteminizin orijinal olması durumunda yükselttiğinizde tam sürüm bir Windows 10 Key'ine sahip olursunuz. Korsan bir key kullanıyorsanız Windows 10'u 30 gün deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı