Windows 10 yükseltme ürün anahtarı

• Konuyu başlatan DJ_OXyGeNe_8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 1B
D

DJ_OXyGeNe_8

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben Windows 8.1 Pro Box sahibiyim. Yani dilediğim süre boyunca, dilediğim kadar makinaya bu windows sürümünü kurabilirim, donanım değişikliği farketmez (tabi sadece bir makina geçerli olabilir)

Yükseltme yaptım, herhangi bir sorun yaşamadım. Windows etkinleştirme işlemi dahi yapılmış. Başka bir forumdan bir arkadaşın mesajı sebebi ile ürün anahtarını kontrol ettim ( AIDA 64 ile baktım)

Gördüğüm şu oldu; ürün anahtarım değişmiş. Yani orijinal windows'umun anahtarı değildi. Tabi kafam karıştı ve temiz kurulum yapmak istersem hangi anahtarı kullanamalıydım!?

Bunun üzerine Microsoft Türkiye Destek hattını aradım ( 4446787)

Ürün anahtarı neden değişmiş diye sordum. Ben sıfırdan kurulum yapmak istersem hangi anahtarı girmem lazım diye ekledim.

Her iki anahtarıda kontrol ettiler ve yükseltme sürümünün şu anki anahtarı korsan çıktı :D

Ben de yükseltme yaparken hiç bir şekilde anahtar girmediğimi ve bu anahtarın tamamen yükseltme sonrası geldiğini ve eğer korsan ise bunu windows'un kendisinin yaptığını söyledim :yumruk:

Anahtarınız değişebilir bilgisinin neden herhangi bir yerde yazılmadığını veya uyarı yapılmadığını sitem şeklinde ilettim... Bu yeni anahtarla sıfır kurulum yapsam demek ki durduk yere korsan kullanacak olacaktık. Eskisini girsem geçerli mi değil mi bilemeycektik.

Ürün anahtarı değiştir bölümüne, kendi orijinal anahtarımı girerek değiştireyi mi diye sorduğumda, bu işlemi şimdilik yapmayın dediler.

Eğer temiz kurulum yapmak isterseniz, ilk aldığınız anahtarı kullanın, o kayıtlarımızda temiz görünüyor dedi. Eğer bir sorun olursa bizi yine arayın dediler.

Orijinal windows sahibi iseniz, yükseltme sonrası ürün anahtarlarınızı kontrol edin ve gerekiyorsa destek hattını arayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı