Windows 10 Yükseltme Yaptıktan Sonra FPS Düştü

Windows 10'nu kurduğum zaman güncellemeleri devre dışı bıraktım CS:GO'da 60-80 FPS alıyordum Güncelleme yardımcısı ile güncellemeleri indirdim şuan aşırı kasma sorunu yaşıyorum 30-40 FPS alıyorum ne yapabilirim? İlla eski sürümümü kullanmam lazım bu arada Youtube'daki çoğu videoyu izledim FPS arttırmak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapın ilk iş olarak. Ayrıca hangi sürücü sürümü kurulu?

R7 250 Kullanıyorum. 18.12.1 kurulu. DDU ile temiz kurulum yapmıştım. Galiba bilgisayarım Windows 10'un son sürümünü kaldırmıyor eski sürüme geri döneceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO da güncelleme aldı. Ben sorunun yeni sürümle ilgili olduğunu sanmıyorum. Bugüne kadar eski sürüme dönüp de FPS artışı gören bir insan görmedim :)
Bende de aynı sorun oldu. Ekran kartı driverini temiz bir kurulum bile yaptım.

Bununla ilgili açtığın bir konu bulamadım.

Sizde de benzer sorun olması, birebir aynı sorun olduğu anlamına gelmez. Daha önce benzer sorun yaşayan ve güncellemeyi suçlayan birçok arkadaşın sorununu çözdük. Benzer bazı sorunların tamamen sizlerin çıkarımı olduğunu bile düşünüyorum ki bazen öyle. Oyuna güncelleme geliyor, ya da ekran kartınız, işlemciniz aşırı ısınıyor, FPS düşüyor, ama suçlu Windows güncellemesi. Yahu ben 10 senedir Windows'u güncelliyorum neden bir defa bile FPS düşüşü yaşamadım acaba?

Sizde de benzer sorun olması, birebir aynı sorun olduğu anlamına gelmez. Daha önce benzer sorun yaşayan ve güncellemeyi suçlayan birçok arkadaşın sorununu çözdük. Benzer bazı sorunların tamamen sizlerin çıkarımı olduğunu bile düşünüyorum ki bazen öyle. Oyuna güncelleme geliyor, ya da ekran kartınız, işlemciniz aşırı ısınıyor, FPS düşüyor, ama suçlu Windows güncellemesi. Yahu ben 10 senedir Windows'u güncelliyorum neden bir defa bile FPS düşüşü yaşamadım acaba?
Sabah 60-80 FPS alırken akşam 50 FPS bile zor alıyorum ve takılmalar oluyor bilgisayarda yaptığım tek değişiklik Windows Uptade. Yani bu işlemcin canımı sıkılıyor da akşam ısınıyor anlamıyorum ben sizin düşmanınız değilim çoğu videonuzu beğeniyorum ama bence yanılıyorsunuz.

Amacımız sorunu tespit etmek. Sabah yüksek performans verip da akşam düşük performans veren bir sistem ile Windows 10 güncellemesi arasında bir bağ kuramıyorum. Mantıklı düşünün. Sizce bu donanımsal mı olur yazılımsal mı? Yazılım ısınır mı? Isınmaz. Demek ki burada donanımsal bir sorun var. Mesela güç kaynağı, mesela ekran kartı, mesela işlemci veya anakart.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı