Windows 10'a "device which does not exist was speciefed" hatası

ibrahimkahraman

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Bir sabah uyandım bir yakınım benden bir flash diskin içine birkaç şarkı indirmemi istemişti. Diski bilgisayara taktım 60 GB boyutunda bir diskdi içini temizleyip ve ismini değiştirip çıkardım bilgisayardan. Sonra indirmeye koyuldum şarkıları fark ettim ki dosyalar inmiyor(indirme dosyasını D diskine ayarlamıştım).
Açtım D diskini baktım içindeki hiçbir şeye erişemiyorum bu hatayı veriyordu, ardından yabancı forumların birinde çözümlerin arasında restart vardı ben de tabii en kolayı o olduğu için ilk onu yaptım. Bilgisayar açıldığında D diskinin gözükmediğini gördüm. Hemen ardından disk yönetimine girdim ve kayıp olan diskimi orada gördüm. Sağ tıklayıp biçimlendir dediğimde ise bu hatayı alıyorum.

1628403080111.png

Dosya Ekleri

• 1628402974878.png
    1628402974878.png
    170 KB · Görüntüleme: 38
HDTune ile sağlık testi yapabilir misiniz? Eğer izin veriyorsa. Olmazsa kabloyu tak çıkar yapın o da olmazsa disk ölmüş olabilir.
HDTune ile sağlık testi yapamıyorum dediğim gibi kartı biçimlendiremediğim için gözükmüyor programda.Kablo derken diskin kablosunu kastediyorsunuz herhalde deneyeceğim.Ayrıca eski bir flash disk taktığım için 6 ay önce alınmış 1 tb HDD ölebilir mi cidden :/

Yeni konular

Geri
Yukarı